اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

خانه پدربزرگم در مشهد وقف حسینیه شد

خانه پدربزرگم در مشهد وقف حسینیه شد

رضا توکلی بازیگرسینما و تلویزیون گفت: پدربزرگم مرحوم حاج غلامرضا توکلی وصیت کرد که بعد از مرگش، خانه محل زندگی اش در مشهد، وقف امورات دینی و اسلامی شود و در حال حاضر، این خانه تبدیل به حسینیه شده است.

 سه شنبه 14 آبان 1398   121  0      

رضا توکلی بازیگر سریال زیرزمین در گفتگویی با اشاره به اینکه پدربزرگش یکی از واقفین در مشهد بوده است، گفت: پدربزرگم مرحوم حاج غلامرضا توکلی در طول زندگی اش، مدام به امورات مذهبی و دینی توجه خاصی داشتند و یک فرد مومن به تمام معنا بود و وصیت کرد که بعد از مرگش، خانه محل زندگی اش در مشهد، وقف امورات دینی و اسلامی شود.
 
وی ادامه داد: بعد از رحلت پدربزرگم، عمویم علی توکلی به وصیت نامه پدرش عمل کرد و خانه را وقف امورات دینی و اسلامی قرار داد . در حال حاضر هم این خانه وقف حسینیه شده است و هیئت مذهبی اردبیلی ها، هر هفته در این حسینیه، مراسم مذهبی برگزار می کنند و یادگار به جا مانده از پدربزرگم همچنان وقف امورات دینی و اسلامی است. 
 
توکلی تاکید کرد: کاغذی در سازمان اوقاف و امور خیریه مشهد وجود دارد مبنی بر وقف خانه پدربزرگم در جهت امورات خیریه و اسلامی و مفتخرم که پدربزرگم در این زمینه، اقدام ماندگاری انجام داده است چرا که وقف یکی از مهمترین عبادت هاست و فرد واقف، در این دنیا و جهان آخرت حسنات مربوط به وقف را دریافت می کند و پرونده اعمالش تا به قیامت باز است.
 
وی اضافه کرد: خانه وقفی پدربزرگم همچنان به همان شکل و شمایل سال های گذشته و به صورت درب چوبی و گاهگلی هست و در دوران قبل از انقلاب اسلامی هم در این خانه، کلاس های حوزوی برای طلبه ها و روحانیون برگزار می شد.
 
این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه باید از ظرفیت بازیگران در زمینه ساخت فیلم با موضوع وقف بهره های بیشتری گرفته شود، اظهار داشت: بنده برای ساخت سریال های تلویزیونی و فیلم سینمایی با موضوع وقف اعلام آمادگی می کنم اما در این زمینه انتظار دارم که سازمان اوقاف و امور خیریه از ما حمایت نماید تا بتوانیم فیلمی در شان و منزلت موضوع وقف را ساخته و به نمایش در بیاوریم که اثرات زیادی در سطح جامعه داشته باشد.
 
توکلی افزود: معتقدم که باید آموزش های بیشتری با موضوع وقف را برای مردم کشورمان با کارهای فرهنگی و تبلیغاتی انجام دهیم؛ برای مثال یکی از دوستان بنده در خارج از کشور زندگی می کند و می گفت که می خواهد خانه اش را وقف هموطنانش کند اما نمی داند که از چه راهی باید این کار را انجام دهد و یقینا ارائه آموزش های لازم در این زمینه می تواند کارگشا باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر