اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

وقف، تحقق همدلی اجتماعی است

وقف، تحقق همدلی اجتماعی است

حسن آهی ذاکر اهل بیت(ع) و متولی موقوفه آهی وقف را سنت حسنه ای برای تحقق همدلی اجتماعی و دینی خواند و افزود: حمایت اجتماعی و کمک به رشد و توسعه هر فرد مسلمان از مهمترین فواید وقف است.

 پنج شنبه 16 آبان 1398   103  0      

حاج حسن آهی که متولی موقوفات آهی در تهران و آبعلی است گفت: مرحوم پدر و پدربزرگم از بیش از 150سال پیش بخش عمده ای از اموال خود را وقف کردند و با احداث مسجد در سرآسیاب دولاب در تهران و احداث مسجد و گورستان در شهرستان آبعلی، سعی در گرامیداشت این سنت حسنه داشتند.

وی ادامه داد: هم اکنون هم با به روزرسانی تجهیزات موقوفات و ارائه خدمات متنوع فرهنگی و دینی به عموم مسلمامان، این موقوفات و مساجد به تاثیرگذاری فرهنگی می پردازند.

آهی با تقدیر از سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: برای واقفین و متولیان این نکته که بدانند اموال وقفی و عایدات حاصل از آن در امور اجتماعی به کارگرفته شده و برای فرهنگسازی دینی و رونق تولید هزینه می شود امر بسیار پسندیده ای است. سازمان اوقاف هم در یکسال گذشته تلاش کرده با حمایت از کارآفرینان و راه اندازی وقف اجتماعی، در ترویج این سنت حسنه نقش بسزایی داشته باشد و این فرهنگ مغفول مانده دینی را ترویج دهد.

آهی با اشاره به لزوم فرهنگسازی درباره وقف گفت: به عنوان ذاکر اهل بیت(ع) معتقدم باید این سنت حسنه را در بین عموم مردم ترویج داد. اما بهتر است که تنها به یک جلسه کوتاه بسنده نکرد و به صورت مداوم و ریشه دار با ابزار متنوع فرهنگی به این امر پرداخت. همچنین مراجع و واعظین در منابر و مجالس وعظ بر گسترش این امر بکوشند و این ظرفیت عظیم را به همه معرفی کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر