اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

مدرسه سازی با وقف گره خورده است

مدرسه سازی با وقف گره خورده است

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی سنت وقف را صدقه جاریه خواند و افزود: مدرسه سازی یکی از جلوه های وقف و صدقه جاریه ای است که در حقیقت به آموزش و پرورش فرزندان کشور توجه دارد و ثواب آن برای واقف تا ابد باقی خواهد ماند .

 شنبه 18 آبان 1398   161  0      

محمدرنجبر مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی سنت در گفتگویی با اشاره به اهمیت وقف گفت: مدرسه سازی به نوعی وقف است. در واقع خیرین زیادی با اشکال مختلف در جهت مدرسه سازی مشارکت داشته اند اهدای زمین ، منزل مسکونی ، ساخت مدرسه ، مشارکت در ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی از انواع حضور مؤثر خیرین گرانقدر محسوب می شود .

رنجبر با اشاره به تلاش این مجمع برای ترویج فرهنگ وقف گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز در استان از سال 77 تأسیس شده و در طی این سالها حدود 5000 مدرسه توسط خیرین و یا با مشارکت آنها ساخته شده بطوری که در همین مهر ماه 98 حدود 600 کلاس که بصورت مردمی و مشارکتی احداث شده بود تحویل دانش آموزان عزیز شد. در واقع حمایت از دانش آموزان همین احداث فضا های مناسب برای آنهاست. یکی از رویکرد های مجمع خیرین مدرسه ساز استان اطلاع رسانی - تبلیغات و برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز است که از آن طریق نیازها و ضرورت مشارکت در این کار خیر به خیرین و مردم اعلام شود.

وی به اثرات وقف اجتماعی اشاره کرد و گفت: سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است بنابراین کمک به توسعه این بخش از کشور که مستقیماً با تعلیم و تربیت نونهالان و دانش آموزان سر و کار دارد می تواند کمک قوی تری در تامین فضاهای آموزشی استاندارد و مطلوب داشته باشد و وقتی دانش آموز در فضای مطلوب تحصیل کند قطعاً با رغبت بیشتری به تحصیل خواهد پرداخت . در واقع وقف اجتماعی مدرسه سازی به صورت مستقیم صرف توسعه و سرافرازی کشور می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر