اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

تاکید بر لزوم ورود وقف  به حوزه پژوهش/ ثبت  700 وقف جدید در کشور از ابتدای امسال

تاکید بر لزوم ورود وقف به حوزه پژوهش/ ثبت 700 وقف جدید در کشور از ابتدای امسال

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه با تاکید بر لزوم ورود وقف به حوزه پژوهش گفت: از ابتدای امسال 700 وقف جدید در کشور ثبت شده است.

 چهارشنبه 22 آبان 1398   208  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از بیرجند حجت‌الاسلام والمسلمین  غلامرضا عادل، در همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی که در دانشگاه بیرجند برگزار شد، گفت: وقف برکات دنیوی و اخروی زیادی داشته و در موضوعات اقتصادی و اجتماعی کشور نیز تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه کار خیر باید از روی کرامت باشد، افزود: سازمان اوقاف وابسته به دولت است اما وقف کار دولتی نیست و توسط مردم و خیران صورت می‌گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه در کلام پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) تشویق به علم شده است، تصریح کرد: وقف‌ها باید بر اساس نیازهای روز جامعه انجام شود و حوزه جوانان، ازدواج، مسکن، اشتغال و حوزه علم و پژوهش نیازهای مهم جامعه بوده که باید در این عرصه نیز وقف‌هایی صورت گیرد.
عادل ادامه داد: ایران اسلامی به برکت مجاهدت رزمندگان و شهدا در بسیاری از موضوعات پیشتاز است و بیشتر حوزه‌های علمیه از محل موقوفه بوده و طلاب به برکت وقف‌ها تحصیل می‌کنند.
وی افزود: بهره‌وری از موقوفات فعلی، پشتیبانی از موضوعات دانش‌بنیان و وقف در حوزه اجتماعی از جمله رویکردهای سازمان اوقاف است که اوقاف تاکنون از سازمان‌های دانش‌بنیان در کشور حمایت کرده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: استعدادهای بسیاری در ایران اسلامی وجود دارند که به دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها و امکانات این استعدادها به شکوفایی نمی‌رسند؛ بنابراین کسانی که تمکن مالی دارند باید وقف‌هایی در حوزه پژوهش انجام دهند.
عادل اظهار کرد: سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش‌بنیان تولید موتورسیکلت‌های برقی و ایمپلنت‌های دندانی حمایت کرده که این شرکت‌ها در ارزآوری کشور و اشتغالزایی کمک‌کننده هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه تهران بیش از 45 وقف دارد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 700 وقف مختلف در کشور ثبت شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه افرادی که تمکن مالی دارند لازم است در حوزه وقف جهیزیه و ازدواج جوانان ورود پیدا کنند، یادآور شد: در حال حاضر شش هزار رقبه در حوزه آموزش و پرورش کشور وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر