اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اجرای هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی»/ اعزام 700 نفر به مشهد از محل عواید موقوفات مرتبط

اجرای هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی»/ اعزام 700 نفر به مشهد از محل عواید موقوفات مرتبط

مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، از اعزام بیش از 700 نفر در قالب «طرح زائران حرم رضوی» برای هفتمین سال متوالی خبر داد.

 شنبه 25 آبان 1398   260  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین، هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی» از محل عواید موقوفات مرتبط دارای درآمد ، در آبان و آذر ماه سال جاری و طی دو دوره در مشهد مقدس برگزار می‌شود و طی آن بیش از 700  نفر از مشتاقان زیارت امام رضا(ع)، به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.
 
وی  بابیان اینکه طرح «زائران حرم رضوی» باهدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات کمک به زوار امام رضا(ع) و با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف اجرا می‌شود، تصریح کرد: شناسایی افراد واجد شرایط مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات، شفاف‌سازی در خصوص مصرف عواید موقوفات مرتبط، زمینه‌سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات مرتبط و نیازهای روز جامعه از دیگر اهداف این طرح محسوب می‌شود.
 
معممی مقدم بابیان اینکه طرح «زائران حرم رضوی» برای هفتمین سال متوالی در سراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: بیش از 321 موقوفه دارای درآمد مرتبط با طرح و 730 نیت در خصوص کمک به زوار امام رضا(ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف حمایت از افرادی می‌شود که قادر به تأمین هزینه سفر به مشهد مقدس نیستند.
 
وی درزمینهٔ شرایط انتخاب زائرین نیز یادآور شد: با توجه به مدنظر قرار دادن شرایط مندرج در وقف نامه‌ها برای افراد و یا مکان خاص، زائرین بار اولی و یا افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی 15 سال گذشته به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند، خادمین بقاع متبرکه و مساجد و همچنین شهروندان تحت پوشش نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی از اولویت‌های این طرح محسوب می‌شوند.
 
وی با اشاره به تقویت برنامه‌های فرهنگی در طول اجرای این طرح ، تصریح کرد: حضور مستمر روحانی کاروان از مبدأ حرکت تا مقصد، اجرای مراسم بدرقه در بقاع متبرکه (چاووشی خوانی، اسپندگردانی و..)، زیارت دسته‌جمعی، تجمع زائرین در دارالهدایه و بهره‌مندی از موعظه وعاظ مطرح کشوری، برپایی خیمه معرفت و پاسخ به سؤالات شرعی زائرین، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، توزیع بسته‌های فرهنگی و اهداء توشه و سوغات به زائرین  از دیگر برنامه‌های فرهنگی در طول برگزاری این طرح است.
 
مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با اشاره به اجرای این طرح در سالهای گذشته، افزود: در سال گذشته نیز تعداد 720 زائر از محل اجرای نیات واقفین از این طرح بهره‌مند شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر