اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف: شناسایی و اخذ سند مالکیت، ارزشمندترین کار برای حفظ موقوفات است

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف: شناسایی و اخذ سند مالکیت، ارزشمندترین کار برای حفظ موقوفات است

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف امور خیریه گفت: شناسایی و اخذ سند مالکیت ارزشمندترین کار برای اثبات مالکیت موقوفات است و صدور سند مالکیت بزرگترین اقدام و اولین مرحله برای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان است.

 سه شنبه 5 آذر 1398   254  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از استان هرمزگان، مجتبی باقرزاده در کارگروه مشترک اوقاف و منابع طبیعی استان هرمزگان که با حضور مدیران، رؤسا و کارشناسان دو دستگاه برگزار شد اظهار داشت: این نشست در راستای کارگروه مشترک مرکزی، موضوع تفاهم نامه سازمان اوقاف و سازمان جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی کشور و ماده ۲۱ آئین نامه اصلاحی قانون ابطال اسناد و فروش رقبات آب و اراضی موقوفات در استان هرمزگان تشکیل می شود ودر صددیم اراضی اختلافی دو دستگاه مورد بررسی وحل وفصل قرار گیرد.
وی با بیان این مطلب افزود: کارگروه‌های فی مابین ادارات کل اوقاف و منابع طبیعی هرمزگان تاکنون به صورت مستمر برگزار شده و موضوعات اختلافی پرونده‌های اجرایی موضوع آئین نامه اصلاحی قانون ابطال اسناد و فروش رقبات آب و اراضی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است.
مدیرکل ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور یکی از اهداف تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری را مبارزه با موقوفه خواران و فرصت‌طلبان بیان کرد و گفت: رسالت اوقاف، دفاع از نص صریح قرآن است و انفال نیز اموالی متعلق به خدا، رسول(ص) و در اختیار ولی فقیه و حاکم جامعه اسلامی است که در هر دو منافع عموم مردم مدنظر است.
باقرزاده با بیان اینکه از وجود اختلاف بین اوقاف و منابع طبیعی بسیاری از افراد سوء استفاده می‌کنند، ابراز داشت: برخی زمین‌خوارها گاهی اراضی ملی را که وقفی یا مربوط به منابع طبیعی هست، به نفع خود، سند می‌زدند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت شناسایی و ثبت موقوفات اظهار داشت: شناسایی و اخذ سند مالکیت ارزشمندترین کار برای اثبات مالکیت موقوفات است و صدور سند مالکیت بزرگترین اقدام و اولین مرحله برای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان است.
مدیرکل ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر صیانت و مراقبت از حقوق موقوفات، در راستای اجرای صحیح نیات واقفان خیر اندیش اضافه کرد: کسانی که برای حفظ، صیانت و تثبیت موقوفات کمک می‌کنند مصداق بارز محبت به اهل بیت (ع) و قرآن است و این مهم‌ترین خدمت به موقوفات است.
اکرم توفیقی مدیرکل دفتر ممیزی و حد نگاری سازمان جنگل‌ها، هم در این نشست عملکرد ادارات اوقاف و منابع طبیعی هرمزگان در تشکیل کارگروه استانی در راستای اجرای تبصره ۶ ماده قانون ابطال اسناد اوقاف و آیین نامه اجرایی مربوطه را مثبت خواند و بر حفظ انفال و موقوفات تاکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیری اتخاذ شده، در آینده شاهد تسریع در تعیین تکلیف اراضی ملی و همچنین موقوفات در سطح استان هرمزگان باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر