اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

موقوفات کشاورزی البرز احیاء می شود /سهم 70 درصدی  موقوفات کشاورزی در استان

موقوفات کشاورزی البرز احیاء می شود /سهم 70 درصدی موقوفات کشاورزی در استان

حجت الاسلام دشتکی با اشاره به اختصاص ۷۰ درصد از رقبه های البرز به حوزه کشاورزی گفت: زمینه های تعامل وبهره گیری از علوم دانش بنیان با هدف احیاء و بهره وری موقوفات کشاوری فراهم می شود.

 دوشنبه 11 آذر 1398   164  0      

به گزارش  روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از البرز حجت الاسلام و المسلمین دشتکی در بازدید از بخش های مختلف آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس استان که با هدف ایجاد مقدمات همکاری در حوزه آمایش وضعیت رقبات کشاورزی استان البرز و سرمایه گذاری و ترویج علوم دانش بنیان و با هدف احیاء و ارتقاء بهره وری موقوفات صورت گرفت گفت: یکی از اصلی ترین مطالبات امروز جوانان تحقق شعارهای انقلاب اسلامی در شرایط خطیر اقتصادی امروز است.
وی با بیان این مطلب که ضروری است، منابع و داشته ها با اتصال به یکدیگر ظرفیت های جدیدی ایجاد کنند توضیح داد: منابع دانشگاهی به تنهایی و نهادهایی مثل اداره کل اوقاف و امورخیریه نمی توانند به پیش بروند؛ لذا ضروری است همکاری و وحدت رویه در جهت رسیدن به اهداف عالی تعیین شود .
حجت الاسلام دشتکی با اشاره به محورهای بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب مخاطبان اصلی خود را مردم و جوانان قرار داده اند و این به جهت اهمیت و جایگاه اقتدار ملت و جوانان این مرز و بوم در عرصه های مختلف است. 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه البرز مطرح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز نیز مبتنی بر این بیانیه، محوریت حرکت خود را تعامل با دیگر دستگاه ها با رویکرد اجتماعی و جلب ظرفیت های مردمی قرار داده است .
حجت الاسلام دشتکی با بیان این مطلب که ۱۱ هزار رقبه در سطح استان البرز داریم که بخشی از این رقبه ها درحوزه کشاورزی است، عنوان کرد: در مجموع ۷۰ درصد رقبه ها در این استان کشاورزی است . 
وی توضیح داد: به عنوان مثال تنها یک موقوفه در البرز ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار است و این ظرفیت در اختیار اداره کل اوقاف و امورخیریه البرز قرار دارد و جای آن دارد با همکاری دانشکده کشاورزی البرز شاهد تحول و اتفاقات موثر در این موقوفه باشیم. 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان البرز در پایان با ضروری خواندن بهره مندی از ظرفیت های موقوفات در بحث کشاورزی و اقتصادی تاکید کرد: اداره کل اوقاف و امورخیریه البرز یک دستگاه اجتماعی و مردمی است که باید برای آبادانی و پیشرفت کشور، سهم داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر