اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

جهش در کشور به دست جوانان به ویژه طلاب محقق می‌شود/ همگان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب  وظیفه دارند

جهش در کشور به دست جوانان به ویژه طلاب محقق می‌شود/ همگان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه دارند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی خواستار جهش در کشور هستند، گفت: این جهش می‌تواند به دست جوانان و به ویژه طلاب محقق شود.

 سه شنبه 12 آذر 1398   187  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از بوشهر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی پیش از ظهر امروز در پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب برای مردم و به ویژه نسل جوان اظهار داشت: مقام معظم رهبری نقشه راه کشور را در این بیانیه تعیین و قوای سه گانه را به اجرای آن موظف کرده اند.
 
وی ابراز داشت: تقاضای ما از طلاب این است که با دقت بیشتر، سطر به سطر این بیانیه را بخوانند چراکه تمامی کلمات این بیانیه نقشه راه آینده این کشور است.
 
خاموشی افزود: آینده سازان باید بدانند که در کشوری زندگی می کنند که هم از نظر طبیعی و هم انسانی بی‌نظیر است و دارای ظرفیت‌های بسیاری است که خیلی از این ظرفیت‌ها بلااستفاده مانده است و همت جوانان را می‌طلبد که این پتانسیل‌ها احیا شود.
 
خاموشی جوانان را مهمترین ظرفیت این کشور عنوان کرد و ابراز داشت: درصد بالایی از جمعیت کشور زیر 40 سال سن دارند و این فرصت بسیار خوبی برای کشور است، همچنین  تعداد 14 میلیون نفر در کشور دارای تحصیلات عالی هستند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تحریم‌ها برای کشور فرصتی جهت رشد و بالندگی در عرصه‌های مختلف ایجاد کرد گفت: پیش از تحریم همه تجهیزات عمل قلب باز بیرون از کشور وارد می‌شد اما پس از تحریم‌ها این تجهیزات همگی در کشور تولید می‌شود.
 
وی با بیان اینکه کشور ما پس از تحریم‌ها در حوزه نظامی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است افزود: در حوزه پزشکی نیز تنها پنج الی 6 درصد داروها در کشور تولید نمی‌شود. 
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی خواستار جهش در کشور هستند، گفت: این جهش می‌تواند به دست جوانان و به ویژه طلاب محقق شود.
 
وی با تاکید بر اینکه کشور باید به سمت ارزآوری حرکت کند نه ارز بری گفت: باید با دانش و تولید انبوه، در کشور ارزان سازی کنیم.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه طلاب را به فراگیری علم سفارش کرد و گفت: فرد عالمی که به علم خود عمل نکند آن فرد جاهل است؛ بزرگان و علما به ما فهماندند که اگر علم دراست منطق بر وراثت نباشد تبدیل به جهل می‌شود.
 
گفتنی است، در این کنگره شماری از موسسان مدارس علمیه در استان بوشهر تجلیل شدند.
 
۱۳ آذرماه سالروز شهادت شهید حجت الاسلام ابوتراب عاشوری به نام روحانیت استان بوشهر نام گذاری شده‌است و کنگره علامه بلادی بوشهری هر سال در این روز برگزار می‌شود.
 
آیت الله حاج سید عبدالله بلادی درسال ۱۲۹۱ هجری قمری در بوشهر متولد و درسال ۱۳۳۱به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی‌الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر