اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اختتامیه هفتمین دوره طرح زائران حرم رضوی/ 723 زائر اولی در دو مرحله به مشهد مقدس اعزام شدند

اختتامیه هفتمین دوره طرح زائران حرم رضوی/ 723 زائر اولی در دو مرحله به مشهد مقدس اعزام شدند

اختتامیه طرح زائران رضوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه؛ حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده، مدیر کل اوقاف خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی امامت مشهد مقدس برگزار شد.

 چهارشنبه 13 آذر 1398   218  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در این مراسم بیان کرد: باعث افتخار است که ما در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران زیر پرچم امام رضا(ع) زندگی می کنیم و اگر لطف، عنایت و دعای ایشان نباشد ما در این رفعت جهانی قرار نمی گرفتیم.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب پیوند دائمی با این امام و این بارگاه دارند، هر سال نو در این بارگاه عهد و پیمان می بندند و برنامه سال جدید را اعلام می کنند و این مفهوم را می دهد که من به عنوان رهبر این نظام به تاسی از امام هشتم(ع) در این مسیر قرار گرفته ام و آن پیوندی که امام رضا(ع) با عالم معنا و خداوند برقرار کرده اند من همان پیوند را ادامه می دهم.
 
وی افزود: واقفین خیر اندیش در طول زمان وقف هایی برای زیارت افراد به مکان های مقدس ایجاد کرده اند، و اوقاف تلاش می کند نیت آنها را عمل کند و برای بهره مندی افراد بیشتر از زیارت امام رضا(ع) اوقاف سالی ۱۱۳ زائر اولی را برای استان هایی که توانمندی ندارند می پذیرد.
 
در ادامه رضا معممی مقدم، مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه سخن خود را با حدیثی از پیامبر(ص) آغاز کرد و گفت: ایشان فرمودند: « هر کس که فردی از ذریه مرا زیارت کند، او را در روز قیامت زیارت می کنم».
 
مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: این اداره کل در طول سال ۷ طرح اجتماعی را با همکاری استان ها از محل عواید موقوفات مرتبط اجرا می کند، که شامل طرح دستهای مهربانی، طرح مهر تحصیلی، طرح مهر تندرستی، طرح پیوند آسمانی، طرح شمیم حسینی، طرح زائران حسینی و طرح زائران حرم رضوی است.
 
معممی مقدم با بیان اینکه هفتمین دوره طرح زائران حرم رضوی در دو مرحله از ۲۷ تا ۳۰ آبان و ۴ تا ۷ آذر ماه اجرا شد؛ اظهار داشت: در سامانه جامع موقوفات ۷۳۰ نیت برای کمک به زوار امام رضا(ع) وجود دارد که ۳۲۱ موقوفه دارای درآمد این مهم را تحت پوشش قرار می دهد.
 
وی با اشاره به اینکه افرادی که در قالب این طرح به مشهد الرضا(ع) مشرف می شوند، افراد زائر اولی و یا افرادی هستند که در ۱۵ سال اخیر توفیق و امکان زیارت برایشان فراهم نشده است، افزود: اوقاف تلاش کرده است در این مرحله خدام ثابت و افتخاری مساجد و خدام ثابت بقاع متبرکه نیز به مشهد مقدس مشرف شوند؛ همچنین دانشجویان دانشگاه های علوم قرآنی نیز جزو گروه های هدف برای زیارت امام هشتم(ع) هستند.
 
مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در مرحله اول و دوم هفتمین دوره اجرای طرح در مجموع ۷۲۳ زائر به مشهد مقدس مشرف شدند؛ افزود: از سال ۹۲ تاکنون .هشت هزار و ۹۰۰ زائر اولی در قالب طرح زائران حرم رضوی به مشهد مقدس مشرف شده اند.
 
وی با اشاره با کارهای صورت گرفته برای تشرف این زائران به مشهد؛ اظهار داشت: به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی نیت واقفین تجمع و حضور مدعوین هر استان در یکی از بقاع استان همراه با مراسم بدرقه و چاوش خوانی انجام می شود با این اقدام برای افرادی که برخوردار هستند، فرهنگ سازی صورت می گیرد تا در زمینه طرح زائران رضوی وقف انجام دهند.
 
معممی مقدم بیان کرد: امسال برای اولین بار روحانی با تجربه نیز با کاروان زائران رضوی اعزام شد، تا زائرین با شور و معرفت به مشهد مشرف و با عقاید محکم تری به شهر خود بازگردند.
 
وی حضور زائران در دارالهدایه و بهره مندی از وعظ و خطابه، حضور و بازدید از نمایشگاه حکایت دل از ویژه برنامه های آستان قدس رضوی، برگزاری ‌مسابقه کتابخوانی، برپایی میز پاسخگویی به سوالات شرعی، اهدا عکس یادگاری در قالب شاسی، تهیه مستند تلویزیونی را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در طرح زائران رضوی عنوان کرد.
 
مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، با تقدیر از سردار امیری، مدیر مجتمع فرهنگی امامت گفت: اختلاف تعداد زائرین برخی از استان ها بسیار زیاد است و امیدواریم بتوانیم این اختلاف در تعداد را کم کنیم و توسعه متوازن بین همه حوزه های اجتماعی در کشور داشته باشیم.
 
گفتنی است؛ در پایان به قید قرعه به ۵ زائری که در قالب طرح زائران رضوی به مشهد مقدس مشرف شده بودند، کمک هزینه سفر کربلای معلی اهدا شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر