اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

مدیر کل اعزام مبلغ خبر داد: اعزام ۱۱هزار مبلغ به سراسرکشور

مدیر کل اعزام مبلغ خبر داد: اعزام ۱۱هزار مبلغ به سراسرکشور

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در دوره آموزشی مبلغین بومی هرمزگان از اعزام یازده هزار مبلغ به ۳۱ استان کشور در طول سال خبر داد.

 چهارشنبه 13 آذر 1398   217  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین شفیع زاده با بیان این مطلب تصریح کرد: یکی از تدابیر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عمل به فرامین مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است که در همین راستا اداره کل اعزام مبلغ در دو حیطه کاری مشغول به خدمت است.
وی گفت: یکی از اقدامات این اداره کل استفاده از مبلغین مستقر در قم و نیز مبلغین بومی مستقر در استانها است که سالیانه بیش از 11 هزار نفر در هر مناسبت اعزام می شوند.
مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف وامور خیریه کشور با بیان اینکه بیش از ۷۰۰۰ پرونده مبلغین بومی سراسر کشور در اداره اعزام مبلغین قم ثبت شده است گفت: هدف سازمان تبلغ نوین و ارتقاء سطح آموزشی این مبلغین است که این امر با برگزاری دوره های آموزشی با محتوای مطلوب میسر خواهد شد
مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف بیان کرد :دوره آموزشی مبلغین بومی استان هرمزگان با هدف تبیین وقف و بحث مشاوره در جوار امامزادگان و مساجد وهمچنین ارتباط مستقیم با کودک برگزار شد که یکی از دوره های مطلوب ارزیابی می شود.
حجت الاسلام شفیع زاده گفت در سال ۹۸ در کلیه استانها ۶ماهه اول و دوم می بایست دو دوره آموزشی برگزار گردد که تا کنون بیش از ۴۵۰۰ مبلغ بومی در استانها در سال ۹۸ در ۶ مناسبت به کارگیری شده اند که رشد بسیار خوبی نسبت به قبل داشته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان هم گفت : دوره آموزش روحانیون و مبلغین بومی اوقاف استان هرمزگان در حسینیه واقف مرحوم محمد علی ناصری بندرعباس به‌صورت کارگاهی و در قالب کلاس آموزشی با موضوع وقف و مشاوره، اخلاق کاربردی برگزار شد.
حجت الاسلام « حسین مهدیان» در جمع روحانیون بومی استان اظهار کرد: این دوره آموزشی باهدف توانمندسازی و بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت شما مبلغین بومی و ائمه جماعات برگزار شده است.
حجت الاسلام مهدیان به تشریح حوزه فعالیت این مبلغین پرداخت و خاطرنشان کرد: روحانیون و مبلغین مستقر و اعزامی به امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان تلاش می‌کنند با برپایی مجالس مختلف، راه‌اندازی ایستگاه پاسخگویی به مسائل شرعی و رفع شبهات و ارائه مشاوره در جهت ترویج و گسترش فرهنگ وقف و بیان ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان، پاسخگوی نیازهای فعلی و آینده جامعه باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر