اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

روحانی نژاد :حمایت از حوزه های علمیه در دستور کار سازمان اوقاف است/وقف ثلث مال ترویج شود

روحانی نژاد :حمایت از حوزه های علمیه در دستور کار سازمان اوقاف است/وقف ثلث مال ترویج شود

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: حمایت از حوزه‌های علمیه از برنامه‌های جدی سازمان اوقاف و امور خیریه است.

 سه شنبه 19 آذر 1398   259  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از زنجان، حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان اظهار کرد: در راستای ساماندهی امور در مرکز، استان ها منطقه‌بندی شده است و استان‌هایی که مناطق مشترک دارند به چهار منطقه تقسیم بندی شده است.
مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری نخستین نشست منطقه‌ای در زنجان با حضور استان‌های اردبیل، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در این نشست مشترک فعالیت‌های همسو و مشترک بررسی خواهد شد و بیان هم‌افزایی و هم‌اندیشی و دستاوردهای مشترک از دیگر مسائلی است که در این نشست‌ها بررسی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برگرداندن اعتماد عمومی مردم به وقف و همچنین توجه جدی به نیات واقفین خیراندیش و اجرای اصل و اساس وقف‌نامه‌ها از اولویت‌های اوقاف است، تصریح کرد: امروز رقبات بسیاری در اوقاف وجود دارد که مغفول مانده و یا دستخوش اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گرفته است که در حال شناسایی آنها هستیم.
روحانی‌نژاد با اشاره به اینکه تلاش ما درباره وقف این است که بخش عمده‌ای از آن به امین واگذار شود، تصریح کرد: وقف ظرفیت‌های بسیاری دارد که اگر آن را عملیاتی کنیم در حوزه کشاورزی، باغ‌داری و دامداری، آبزیان و همچنین شرکت‌های دانش بنیان به نتایج خوبی خواهیم رسید.
مسؤول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حمایت از حوزه‌های علمیه از برنامه‌های جدی سازمان اوقاف است، گفت: هر قدر حوزه‌های علمیه تقویت شود، بهتر است از همین رو بحث تغذیه حوزه‌های علمیه امروز برنامه‌هایی داریم، هرچند که تعداد موقوفات حوزه‌های علمیه زیاد است، اما درآمد آنها پایین است.
وی با بیان اینکه ذات حوزه‌های علمیه مردمی بودن آن است و این باید به عنوان یک سیاست در این مراکز دنبال شود، تصریح کرد: امیدواریم با این امر بتوانیم در حوزه‌های علمیه فعالیت خوبی داشته باشیم.
روحانی‌نژاد با تأکید بر استفاده از ظرفیت موقوفات به نحو احسن گفت: یکی از اولویت‌های سازمان اوقاف در دوره جدید مدیریتی همین موضوع است
نماینده ولی فقیه در استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اقدام جدید سازمان اوقاف در ارتباط با حوزه‌های علمیه قابل تقدیر است، گفت: توصیه بنده همواره توجه به حوزه‌های علمیه بوده است.
آیت‌الله علی خاتمی افزود: بنده اگر شخصا قرار بود پولی خرج کنم در ارتباط با حوزه خرج می‌کردم و توصیه من نیز این است که حداقل ثلث مال در بحث حوزه وقف شود.
وی با اشاره به اینکه در ارتباط با موقوفات جدید نیز چند سال قبل وقف جمعی شکل گرفت اما جدی گرفته نشد، گفت: امروز باید از این بودجه‌های کوچک استفاده کنیم، مثلا اهالی مسجد جمع شوند و برای مسجد یک رقبه بخرند یا روستاییان رقبه بخرند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر