اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

نشست مسئولان اوقاف با مسئولان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در هرمزگان/ حل اختلاف یک هزار و 500 هکتار از اراضی موقوفه

نشست مسئولان اوقاف با مسئولان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در هرمزگان/ حل اختلاف یک هزار و 500 هکتار از اراضی موقوفه

معاون اوقافی حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از رفع اختلاف یک هزار و 500 هکتار از اراضی این سازمان با سازمان جنگل ها در سطح ملی خبر داد.

 چهارشنبه 20 آذر 1398   223  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا در حاشیه نشست کشوری دو سازمان به میزبانی بندرعباس اظهار داشت: معاونین  حقوقی و اوقافی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  با معاونین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور جلسه پر باری را برگزار کردند.
 
وی گفت: این نشست با هدف برسی اراضی  با قدمتی در سطح کشور بود که مورد اختلاف بین دو سازمان واقع شده بود و بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار اختلاف اراضی مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.
 
معاون اوقافی حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه خیلی از این اراضی به  تصرف  افراد در آمده بود، تصریح کرد:  طبق توافق نامه حاصله ، مواردی که مربوط به استان فارس و استان هرمزگان است، در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت  و پلاک هایی که اختلاف ثبتی و حقوقی داشتیم به کارشناسی طرفین رسید.
 
حسنی نیا گفت: هدف از برگزاری این نشست تثبیت مالکیت اراضی ملی و تثبیت مالکیت موقوفات با رویکرد  حل و فصل مشکلات مردم بوده است. همچنین دو پلاک از استان هرمزگان در شهرستان رودان مورد اختلاف بود که مطرح و تصمیم گیری نهایی در این زمینه  انجام شد.
 
وی همچنین از رفع اختلاف موقوفات استان فارس در این نشست خبر داد و یادآور شد: اندک اختلافات موجود مورد بررسی قرار گرفت و حل و فصل شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر