اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

آزادی 8 زندانی به همت مرکز افق امامزاده سید مظفر بندرعباس/ بقاع شاخص هرمزگان؛ محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان

آزادی 8 زندانی به همت مرکز افق امامزاده سید مظفر بندرعباس/ بقاع شاخص هرمزگان؛ محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان با بیان اینکه بقاع شاخص این استان محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان هستند،گفت: مرکز افق امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس در دومین مرحله از طح آزادی زندانیان موفق به آزادی ۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از محل موقوفات شد.

 شنبه 28 دی 1398   184  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از استان هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان اظهار داشت: یکی از سنت های جاوید و باقی که از دوره های گذشته تا به امروز در جامعه اسلامی منتقل شده وقف است .
 
وی افزود : وقف از سنت های باز یعنی به اختیار واقف است و نوع عملکرد آن بعد از وقف به نیات بر می گردد که می تواند به  تشخیص متولی در جهت رفع  آسیب های اجتماعی روز پیگیری شود و به ثمر برسد.
 
مدیر کل اوقاف وامور خیریه هرمزگان افزود :  با توجه به نیات واقف در حوزه های آسیب های اجتماعی گام های موثری برداشته شده است.
 
مهدیان اظهار داشت: در طی مدت یک ماه از تاسیس مرکز افق در بقعه متبرکه امام زاده سید مظفر یک مجموعه خدماتی برای اشتغال ۱۰ نفر از بانوان ایجاد شده است .
وی ادامه داد : در مرجله دوم  طرح آزاد سازی زندانیان این مرکز افق موفق به آزادی ۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از محل موقوفات شد.
 
مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان اضافه کرد : یکی از آسیب های اجتماعی مهم در جامعه نبود سرپرست در کنار خانواده است که با همت اداره اوقاف وامور خیریه و ستاد دیه برای حل این مشکلات در حال پیگیری است .
 
مهدیان خاطرنشان کرد : با توجه  به نیازهای جامعه امروز در صدد اصلاح نیات واقفین در جهت اجرای دقیق و متناسب با نیاز جامعه در سطح استان هستیم . 
 
مهدیان با اشاره به وقوع سیل در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان گفت: یکی از وظایف دینی مجموعه اوقاف در شرایط بروز بلایای طبیعی کمک به درماندگان و تهیه نیاز‌های اولیه است که در این راستا از سوی سازمان اوقاف تمامی ادارات کل اوقاف استان‌های سراسر کشور برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بسیج شدند.
 
وی از راه‌اندازی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح بقاع متبرکه شاخص استان خبر داد و افزود: شهروندان می‌توانند هدایای نقدی و غیرنقدی خود را برای کمک به سیل‌زدگان در اختیار مسئولان مربوطه در بقاع متبرکه قرار دهند.
 
وی خواستار کمک خیران و واقفان خیراندیش به سیل‌زدگان شد و افزود: اوقاف هرمزگان آماده  همکاری برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تاکیدکرد: اقلام گرمایشی، لباس، پتو، چادر، بخاری، غذای گرم و کنسرو از موارد مورد نیاز سیل زدگان است که امیدواریم با همت مردم همیشه در صحنه این اقلام جمع آوری و به دست مردم شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان برسد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر