اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

29 موقوفه با حکم مراجع قضائی در مازندران احیاءشد

29 موقوفه با حکم مراجع قضائی در مازندران احیاءشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای 29 حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام 29 موقوفه استان که طی سال‌های گذشته به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند، احیا شده است.

 چهارشنبه 2 بهمن 1398   243  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق موقوفات اظهار کرد: اوقاف مدافع حقیقی موقوفات است و در این مسیر برای احقاق حق و حقوق املاک وقفی از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌گیری می‌کند.
وی با بیان اینکه برخی موقوفه‌خواران برای تصرف املاک وقفی اقدام به تجاوز به حریم موقوفه می‌کنند و برخی نیز اجاره‌بها ی وقف را نمی‌پردازند، افزود: در این راستا اوقاف به‌عنوان مدافع موقوفات، فرد متصرف را دعوت به پرداخت حق و حقوق موقوفه می‌کند و در صورت تمکین نکردن مراحل احیای موقوفه از مسیر قانونی در مراجع قضائی پیگیری می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای 29 حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام 29 موقوفه استان که طی سال‌های گذشته به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند احیا شده است.
حیدری وقف را یک مسئله شرعی و قانونی برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه های محرم و صفر است و متصرفان غیرقانونی موقوفات در واقع به اموال اهل بیت(ع) تصرف کردند.
وی با بیان اینکه اوقاف افتخار دارد به دستگاه اهل بیت خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: پرداخت حق و حقوق موقوفات در واقع عمل به نیت امینانه وقف است و مستاجران موقوفات نیز در اجرای این امر خیر شریک خواهند بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر