اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

29 موقوفه با حکم مراجع قضائی در مازندران احیاءشد

29 موقوفه با حکم مراجع قضائی در مازندران احیاءشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای 29 حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام 29 موقوفه استان که طی سال‌های گذشته به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند، احیا شده است.

 چهارشنبه 2 بهمن 1398   143  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق موقوفات اظهار کرد: اوقاف مدافع حقیقی موقوفات است و در این مسیر برای احقاق حق و حقوق املاک وقفی از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌گیری می‌کند.
وی با بیان اینکه برخی موقوفه‌خواران برای تصرف املاک وقفی اقدام به تجاوز به حریم موقوفه می‌کنند و برخی نیز اجاره‌بها ی وقف را نمی‌پردازند، افزود: در این راستا اوقاف به‌عنوان مدافع موقوفات، فرد متصرف را دعوت به پرداخت حق و حقوق موقوفه می‌کند و در صورت تمکین نکردن مراحل احیای موقوفه از مسیر قانونی در مراجع قضائی پیگیری می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای 29 حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام 29 موقوفه استان که طی سال‌های گذشته به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند احیا شده است.
حیدری وقف را یک مسئله شرعی و قانونی برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه های محرم و صفر است و متصرفان غیرقانونی موقوفات در واقع به اموال اهل بیت(ع) تصرف کردند.
وی با بیان اینکه اوقاف افتخار دارد به دستگاه اهل بیت خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: پرداخت حق و حقوق موقوفات در واقع عمل به نیت امینانه وقف است و مستاجران موقوفات نیز در اجرای این امر خیر شریک خواهند بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر