اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

برگزاری سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در 2500 بقعه /اعزام بیش از 1200 مبلغ از قم به بقاع متبرکه

برگزاری سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در 2500 بقعه /اعزام بیش از 1200 مبلغ از قم به بقاع متبرکه

گفتگو با حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی متقی، مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه

 سه شنبه 8 بهمن 1398   184  0      

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی از برگزاری آیین‌های سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در 2500 بقعه متبرکه سراسر کشور خبر داد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی متقی، مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: همزمان با سالروز شهادت یگانه دخت نبی‌ مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم عزاداری با حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در بقاع امامزادگان باعنوان «سوگواره یاس نبوی» برگزار می‌شود.
 
وی درباره برگزاری سوگواره یاس نبوی اظهار کرد: این طرح به مدت 10 سال است که به عنوان یک ویژه برنامه مشترک در بقاع متبرکه سراسر کشور اجرا می شود. در سال جاری نیز در بسیاری از امامزادگان در ایام فاطمیه اول و دوم مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار شده است و به همین منظور بیش از 1200 مبلغ از قم به بقاع متبرکه سراسر کشور اعزام شده اند.  
 
مدیرکل امور فرهنگی  سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: هر سال تعداد بقاع مجری طرح سوگواره یاس نبوی افزایش پیدا کرده و امروزه در شهرهای کوچک و حتی در روستاها بقاع متبرکه‌ای داریم که ظرفیت برگزاری این طرح را پیدا کرده‌اند و امسال حدود 2 هزار و 500 بقعه کشور میزبان خیل عزادارن فاطمی هستند.
 
حجت الاسلام موسوی متقی عنوان کرد: صبح روز شهادت، دسته های عزاداری به صورت هماهنگ و مشترک به سمت بقاع متبرکه حرکت کرده و به اقامه عزای حضرت زهرا(س) می‌پردازند که این مراسم تا نماز ظهر ادامه خواهد داشت. قرائت قرآن کریم با صدای قاریان ممتاز بین المللی، مرثیه سرایی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع)، قرائت خطبه فدکیه و زیارت حضرت زهرا(س) و سخنرانی سخنرانان برجسته از اقصی نقاط کشور در امامزادگان از برنامه های این اجتماع است.
 
وی افزود: همایش رهروان یاس نبوی ویژه بانوان به همت انجمن اسلامی بانوان، بسیج خواهران و حوزه های علمیه بانوان در روز شهادت و قبل از اذان مغرب  در 350 بقعه متبرکه شاخص برگزار می‌شود.
 
مدیرکل امور فرهنگیسازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: برپایی خیمه های معرفت از جمله برنامه هایی است که در قالب این طرح اجرا می شود که شامل غرفه پاسخگویی به سؤالات شرعی، عفاف و حجاب، پرسمان و شبهات دینی است و امسال کتابی  با عنوان «سخن آرای 4» نیز برای مبلغان چاپ و در اختیار مبلغان اعزامی قم قرار داده شده است.
 
وی تصریح کرد: بقاع متبرکه‌ای که ظرفیت و بانی داشته باشند و از منابع خیرین استفاده می‌کنند، ضیافت اطعام هم دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر