اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

برگزاری دومین نشست روشنگری و گفتمان سازی اجتماعی /معممی مقدم: فعالیتهای ما باید سرمایه اجتماعی نظام را ارتقا دهد

برگزاری دومین نشست روشنگری و گفتمان سازی اجتماعی /معممی مقدم: فعالیتهای ما باید سرمایه اجتماعی نظام را ارتقا دهد

مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در دومین نشست روشنگری و گفتمان سازی اجتماعی گفت: وظیفه اداره کل اجتماعی این است که برای جامعه هدف سازمان ، دغدغه اجتماعی ایجاد کند و سرمایه اجتماعی نظام را ارتقا دهد.

 سه شنبه 15 بهمن 1398   124  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، رضا معممی مقدم مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، در دومین جلسه نشست روشنگری و گفتمان سازی اجتماعی که با حضور دکتر موسوی چلک رییس انجمن مددکاری ایران برگزار شد، اظهار داشت: خدواند می فرماید"و ما اصابکم من مصیبه فبما کسبت ایدیکم" ویل دورانت نیز گفته است هیج تمدنی از بیرون مغلوب نمی‌شود مگر اینکه  از درون پاشیده باشد. رهبر معظم انقلاب اسلامی هم فرموده اند: مسأله مفاسد اجتماعی فوق‌العاده مهم است. 
 
وی ادامه داد: توقع  مقام معظم رهبری کار تحول آفرین و فوق‌العاده است. تلاش ما  این است که افراد و اقشار تاثیر گذار را وارد این میدان کنیم ایشان بارها تاکید فرمودند : جهاد فقط شمشیر گرفتن و جنگ کردن در میدان قتال نیست. جهاد شامل جهاد فکری، جهاد عملی، جهاد تبینی و جهاد مالی است.
 
معممی مقدم تصریح کرد: ما در فصل برنامه نویسی و تعیین اولویتهای سال 99 هستیم لذا  در معاونت فرهنگی و اجتماعی فعالیت فرهنگی با فعالیت اجتماعی تفاوت دارد اما با هم تباین ندارد. کار فرهنگی باید اثربخشی اجتماعی داشته باشد و فعالیت اجتماعی نیز در فرهنگ تاثیر دارد.
 
وی افزود: این سوال را از خودمان بپرسیم ،این فعالیت فرهنگی آیا در حوزه کاهش اعتیاد، مفاسد اجتماعی و جرم، طلاق، بی کاری یا تحکیم خانواده و ... تأثیر دارد ؟اگر دارد عالی است و اگر ندارد آن را حذف کنیم یا جهت‌گیری مان را اصلاح کنیم.
 
وی یادآور شد:دوره آموزشی هیأت امنا و خدام امسال رویکرد اجتماعی داشت. اساتید موضع اجتماعی داشتند و اعزام مبلغ ما در فاطمیه پیام‌های اجتماعی تولید و باز نشر کرد.اینکه فکر کنیم یک اداره کل متولی فعالیت اجتماعی است اشتباه محض است. اگر صدا و سیما شبکه قرآن دارد و بگوییم تنها این شبکه متولی قرآن است، این صحیح نیست. این سکولاریسم و جدایی دین از سیاست خواهد بود همه سریال‌ها وبرنامه باید در تولیدات خود مضامین قرآنی را بگنجانند.
 
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: طرح‌ها و فعالیت‌های معاونت باید بتواند فاصله مردم و حاکمیت را کم کند ،سبک زندگی اسلامی ایرانی را تقویت کند و مانع جابجایی ارزش‌های غیر دینی در بدنه اجتماعی شود و مردم را هنجارمند و قانون‌مدار کند. 
 
معممی مقدم گفت: ظرفیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه برای امور اجتماعی مهیاست  از جمله در حوزه اشتغال‌زایی ، دارو و درمان، ظرفیت موقوفات،  رقبات، فناوری ،دانش‌بنیان و وب‌سایت‌های سازمان ، شبکه تبلیغ ،  23 هزار نفر هیأت امنا، 2 هزار خادم ثابت ،زائران 8 هزار بقعه متبرکه ، 60 شناسه فعالیت فرهنگی اجتماعی  مثل فعالیتهای قرآنی، آرامش بهاری، ضیافت الهی، شمیم حسینی و...
 
وی یادآور شد: هدف ما از برگزاری این جلسات روشنگری و گفتمان‌سازی اجتماعی، افزایش مسئولیت‌پذیری سازمان و جامعه هدف آن در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و افزایش توان مصونیت‌بخشی اجتماعی است.خدمات اجتماعی یکی از مهمترین فعالیت های اجتماعی امامزادگان است و وظیفه اداره کل اجتماعی این است که برای جامعه هدف سازمان دغدغه اجتماعی ایجاد کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر