اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اندیشه ولی‌فقیه، معیار رسیدن به حریت و آزادی در نظامات سیاسی است

اندیشه ولی‌فقیه، معیار رسیدن به حریت و آزادی در نظامات سیاسی است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، اندیشه ولی فقیه را معیار رسیدن به حریت و آزادی در نظامات سیاسی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی یک موجود حی است، اگر زنده نبود این قدر دشمن نداشت. انقلاب اسلامی تلألؤ و پیام دارد و پیام هایش دربردارنده مأموریت است به همین دلیل در نقطه مقابلش توطئه و تولید پیام منفی صورت می پذیرد، همانند جریان نیل تا فرات که توسط صهیونیست ها به راه افتاد.

 یک شنبه 20 بهمن 1398   88  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس این سازمان در ششمین سخنرانی از سلسله سخنرانی های خود در مساجد شاخص تهران به مناسبت دهه فجر در مسجد امام خمینی (ره) حاضر شد و طی سخنانی با اشاره به موضوع زکات در اسلام گفت: زکات به مالی مانند گندم، خرما و کشمش و ... تعلق می گیرد که به حد نصاب برسد و در این صورت باید زکات آن مال پرداخت شود قبل از اینکه سود آن برداشت شود. زکات یعنی پاکیزه کردن مال، اگر مسلمانی، فقیر و گرفتاری را می شناسد باید اهتمام کند و از مال خود به او کمک کند.

وی با اشاره به آیه «وَالَّذینَ یُصَدِّقُونَ بیَوْمِ الدِّینِ»، اظهار کرد: مؤمنان به روز جزا اعتراف دارند همان طور که شهیدان به یکدیگر وعده شفاعت می دادند، اگر کسی معاد را باور کند، سعی می کند مسیر درست را طی کند و خودش را از خطا دور می کند و تصدیق می کند که قیامتی هست و کسانی که مؤمن هستند از عذاب الهی خوفناک هستند، همانطور که حضرت علی(ع) خود را از عذاب الهی ایمن نمی داند. مؤمنین که اهل نمازند کسانی اند که پاکدامن هستند، این پاکدامنی را مخدوش نمی کنند. اما کسی که از این مسیر پا فراتر بگذارد، تجاوزکار است و اینها کسانی هستند که امانتدار نیستند.

خاموشی با اشاره به آیه «الَّذينَ هُمْ عَلي‏ صَلاتِهِمْ يُحافِظُونَ»، (اینها کسانی هستند که بر نماز مداومت می کنند) عنوان کرد: امام راحل و شهیدان، انقلاب اسلامی را به ما امانت دادند و در راه اعتلا و سعادت این انقلاب با یکدیگر عهد بستند، اولائک فی جنات مکرمون اینها در جنتی هستند که بزرگ داشته می شوند. شما نیز اهل نماز، امانتداری، پاکدامنی و شهادت باشید؛ همان آرمان هایی که شهیدان بخاطر آنها از جان خود گذشتند.

رئیس هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی افزود: انقلاب اسلامی یک موجود حی است، اگر زنده نبود این قدر دشمن نداشت. انقلاب اسلامی تلألؤ و پیام دارد و پیام هایش دربردارنده مأموریت است به همین دلیل در نقطه مقابلش توطئه و تولید پیام منفی صورت می پذیرد، همانند جریان نیل تا فرات که توسط صهیونیست ها به راه افتاد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: انقلاب اسلامی پدیده‎ای عمیق، ظریف و متبحر در جهان است و طبق وصیت نامه امام راحل، انقلاب باید حفظ شود و برای حفظ انقلاب در هر مقطعی باید کاری را بکنیم. مهمترین دغدغه دشمنان این است که نگذارند انقلاب اسلامی به رشد و بالندگی برسد، به همین دلیل از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بحث تحریم ها را مطرح کرده اند و ایران هیچ زمانی از تحریم خارج نبوده است. در جنگ تحمیلی به گفته خودشان، هزار میلیارد دلار خسارت به ایران وارد کردند در حالیکه بیش از 5 هزار میلیارد دلار به کشور ما ضربه زدند غیر از انسان های بزرگی مانند خرازی ها و شهید سلیمانی که از دست دادیم.

خاموشی با بیان راهکارهای حفظ نظام و انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به کرات تحلیل شرایط موجود را مطرح کرده اند، پیشرفت اسلام در برخی کشورها به وضوح دیده می شود و این نشان می دهد که انقلاب اسلامی چقدر قدرتمند در عرصه فرهنگی در جهان ورود پیدا کرده است. معیار برای رسیدن به حریت و آزادی در نظامات سیاسی فقط اندیشه ولایت فقیه است.

وی گوشزد کرد: می توانیم انقلاب اسلامی را به چهار مقطع تقسیم کنیم، یک مقطع قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بوده که منجر به انقلاب شده است و سپس جنگ تحمیلی شروع شد و یک مقطع هم با بهره گیری از میراث معنایی انقلاب، آبادانی کشور را رقم زده است که این مقطع در حوزه اقتصاد، امنیت، تثبیت انقلاب و گفتمان و نشر انقلاب اسلامی تأثیرگذار است.

خاموشی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند محصول فعالیت های چهل ساله انقلاب اسلامی پیش روی ماست، کشور ایران، کشوری مستقل و متدین است که از قدرتی توأم با علم برخوردار است. در قرآن هرجا از قدرت صحبت شده در مقابلش عزت آمده است. هم اکنون ایران اسلامی دارای منطق اصیل، رکورددار در پیشرفت های علمی، فناوری های مهم، از قبیل هسته ای سلول های بنیادین، نانو و هوا و فضا و سرآمد در انگیزه های جهادی میان جوانان است و این افتخارات نتیجه انقلاب اسلامی است و بدانید اگر بی توجهی به شعارهای انقلاب نمی بود، بی شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر بود و کشور در رسیدن به آرمان ها بسیار جلوتر از این بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به توصیه های چندگانه رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد: توسعه علم و پژوهش و گسیل آن با خارج از این مرز و بوم، ترویج معنویت و رشد اقتصاد و عدالت ورزی، مبارزه با فساد، دستیابی به عزت ملی و مرزبندی با دشمنان و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی از توصیه های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر