اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

رهبر معظم انقلاب اسلامی انقلاب را به سمت قدرتمند شدن پیش می‌برند

رهبر معظم انقلاب اسلامی انقلاب را به سمت قدرتمند شدن پیش می‌برند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه انقلاب اسلامی بهانه است تا ما انسانها عازم الی الله شویم، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، انقلاب را به سمت قدرتمند شدن پیش می‌برند.

 دوشنبه 21 بهمن 1398   101  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه طی سخنانی در مراسم گرامی‌داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در نمازخانه این سازمان برگزار شد،با اشاره به آخرین آیه سوره مجادله گفت: اصولاً مقابله بین دو تفکر ایجاد می‌شود که ما به ازای آن، انسانها مطرحند‌؛ انسان‌هایی که صاحب اندیشه و فکر هستند. مقابله یعنی بحث و جدل و منازعه، ممکن است یک طرف منازعه کند و طرف دیگر به صلح و ثبات دعوت کند، ولی آن که سر جنگ دارد، کار خود را انجام می‌دهد و قرآن در زمینه این موضوع از یک مقابله طرفینی در عمل و اندیشه یاد می کند.

وی اظهار کرد: این منازعه ادامه دارد و انسانهایی که موضع خود را با این منازعه تعیین نکنند مصداق این کلام امام راحل هستند که «ای عزیز سعی کن خدا را در قیامت با عزم و اراده ملاقات کنی که اگر انسان بی اراده محشور بشوی به چهره انسان محشور نمی شوی» ما باید تمرین عزم کنیم و انقلاب اسلامی بهانه است تا ما انسانها عازم الی الله شویم. انقلاب بهانه ای است که ما را حزب الله کند و این اتفاق باید در جهان بیافتد.

خاموشی با تقسیم بندی انقلاب به مقاطع مختلف عنوان کرد: بخش هایی مربوط به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که شامل تاریخ معاصر ایران می شود. اولین شهید که آثار قلمی ایشان به فرموده امام راحل هیچ نقصی ندارد، شهید مطهری بودند که جریان شهادت ایشان بهانه ای را درست کرد که جهت انسان ها را مشخص کند و اولین مخاطبش ما ایرانیان و مطیعان رهبر هستیم که در این مرز و بوم زندگی می کنیم.

وی تصریح کرد: مرحله دوم زمان دفاع مقدس است که صدمات زیادی را متحمل شدیم و البته میراث معنوی گرانسنگی برای ما به یادگار گذاشت و حاج قاسم سلیمانی دست پرورده دوران دفاع مقدس بود. مقطع سوم بعد از جنگ اتفاق می افتد که تثبیت شعارهای انقلاب است و باید در سراسر جهان مطرح شود.

خاموشی افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به قدرت و عزت میل کرده اند و انقلاب را به سمت قدرتمند شدن پیش می‌برند، این قدرت و عزت باید جدی گرفته شود و انقلاب اسلامی پیام خود را در اعماق جغرافیای جهان ببرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که به عنوان نقشه راه در اختیار امت اسلامی قرار می دهند، می فرمایند: ما در قدرت قرار داریم، فرصت های مادی کشور فهرستی طولانی را تشکیل می دهد، مدیران کارآمد و با انگیزه می توانند درآمدهای ملی را افزایش دهند و کشور را عزتمند و بی نیاز کنند. ایران با دارا بودن یک درصد جمعیت جهان دارای 7 درصد ذخایر جهانی است و اینها مواردی است که تاکنون کشف شده و می تواند افزایش یابد، توسعه موقعیت جغرافیایی از غرب و شرق و شمال و جنوب، داشتن بازار بزرگ ملی، داشتن 15 همسایه با 600 میلیون جمعیت، دارابودن سواحل دریایی طولانی، حاصل‌خیزی زمین و محصولات متنوع کشاورزی و باغی که اینها برخی از ظرفیت های کشور است و بسیاری از ظرفیت ها دست نخورده باقی مانده است که باید به فعلیت در بیایند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار