اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

ابلاغ احکام انتصاب 27 امین موقوفات شاخص پنج استان کشور/ خاموشی: نصب امین باعث افزایش بهره وری موقوفات خواهد شد

ابلاغ احکام انتصاب 27 امین موقوفات شاخص پنج استان کشور/ خاموشی: نصب امین باعث افزایش بهره وری موقوفات خواهد شد

با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احکام 27 نفر از امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان و گلستان در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف خراسان رضوی ابلاغ شد.

 سه شنبه 29 بهمن 1398   293  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این جلسه با بیان اینکه سازمان اوقاف نقش هادی و ناظر دقیق موقوفات را بر عهده دارد، گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات سبب بهره وری بیشتر از موقوفات می شود.

وی تصریح کرد: تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ انجام می شود و در ادامه برای سایر موقوفات کشور هم صورت می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: امنای موقوفات در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند استخر احداث می کنند و با این کار اراضی تحت کشت را افزایش می دهند.در استخر ها نیر می توانند اقدام به پرورش ماهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی تصریح کرد: پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه، از دیگر اقداماتی است که می توان در راستای افزایش بهره وری موقوفات انجام داد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: به کار گیری معتمدین بومی به عنوان امین موقوفه نقش موثری در احیا موقوفات دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر