اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

زائران پس از نابودی ویروس کرونا به زیارت اماکن متبرکه بروند/ برنامه‌ای برای اسکان مسافران نوروزی در  مازندران نداریم

زائران پس از نابودی ویروس کرونا به زیارت اماکن متبرکه بروند/ برنامه‌ای برای اسکان مسافران نوروزی در مازندران نداریم

استاندار مازندران گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه معنوی مردم هستند و نباید در چنین شرایطی اقدامات به‌گونه‌ای رقم بخورد که به سلامت مردم آسیب وارد شود و شهروندان می‌توانند پس از نابودی ویروس کرونا از ظرفیت‌های معنوی اماکن متبرکه استفاده کنند.

 پنج شنبه 29 اسفند 1398   93  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان مازندران، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در گفت و گویی بر لزوم رعایت بهداشت فردی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در استان تاکید کرد و افزود: شکست دادن ویروس منحوس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس به همراهی وهمکاری گسترده مردم نیاز دارد لذا براساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات وتجمع  دربقاع متبرکه و اماکن مذهبی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: امسال به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا برنامه‌های نوروزی و ویژه برنامه سال تحویل در بقاع متبرکه استان برگزار نمی‌شود و جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان در هیچ یک از هتل‌ها، سوئیت‌ها و زائرسراها برنامه‌ای برای اسکان مسافران نوروزی نداریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیدات و اقدامات مهمی را برای سلامت همه مردم جامعه اتخاذ کرده است، افزود: با رفتارهای صحیح و دوری از اجتماع کردن، زمینه را برای خدمت رسانی فعالان این عرصه فراهم کنیم و با ماندن در خانه جلوی شیوع کرونا را بگیریم.

حسین زادگان افزود: در ایام نوروز با گوش فرادادن به پیام ها و دستورالعمل های نهادهای بهداشتی و درمانی، انتظامی، امدادی، خدماتی و همراهی با ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل ویروس کرونای استان و شهرستان ها بویژه رعایت بهداشت و عدم رفت و آمدهای غیرضروری خصوصا در کانون های پرجمعیت، زمینه را برای قطع زنجیره انتقال این ویروس در جامعه فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا سبب شده رعایت اصول اساسی بهداشت فردی و اجتماعی در اولویت باشد به همین دلیل تجمع در مکان‌های عمومی، خلاف این اصول است.

استاندار مازندران گفت: به مدیران بقاع متبرکه و روسای ادارات اوقاف شهرستان‌ها تاکید شده ضدعفونی اماکن، حفظ بهداشت و تامین مایحتاج بهداشتی به خوبی انجام شود.

حسین زادگان افزود: امامزادگان و بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه معنوی مردم هستند و نباید در چنین شرایطی اقدامات به‌گونه‌ای رقم بخورد که به سلامت مردم آسیب وارد شود و شهروندان می‌توانند پس از نابودی ویروس کرونا از ظرفیت‌های معنوی اماکن متبرکه استفاده کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر