اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

استاندار هرمزگان:ضرورت امروز جامعه وقف جان و مال برای مقابله با ویروس کرونا است

استاندار هرمزگان:ضرورت امروز جامعه وقف جان و مال برای مقابله با ویروس کرونا است

فریدون همتی استاندار هرمزگان وقف جان و مال برای مقابله با کرونا را ضرورت امروز جامعه خواند و گفت: وقف جان بالاتر از هر نوع وقفی است و پزشکان، پرستاران، کادر درمان و همه‌کسانی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند بهترین وارزنده ترین واقفان هستند.

 جمعه 1 فروردین 1399   266  0      

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف وامور خیریه ،فریدون همتی، استاندار هرمزگان درگفت وگویی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف درشرایط امروز جامعه اظهار کرد: وقف یکی از ارزش‌های اسلامی بوده و مردم متدین ما بر اساس اعتقادات خود اگر دارایی و مال و املاکی داشته باشند آن را برای جامعه وقف می‌کنند. اگر وقف را در حوزه‌های دیگر ببینیم در زمان جنگ تحمیلی ملت ایران جان خود را برای حفظ تمامیت ارضی کشور وقف کردند، در آن دوران مردم برای شهادت و وقف جان خود از هم سبقت می‌گرفتند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: امروز نیز در مقابله با کرونا پزشکان و پرستاران کار رزمندگان جنگ را می‌کنند، جان و زمان خود را با نشاط و اعتقاد وقف می‌کنند و حتی در زمان استراحت نیز به منازل خود نمی‌روند، در این راه شهدای خدمتی نیز تقدیم کرده‌اند.

همتی با اشاره به اینکه وقف می‌تواند ابعاد گوناگونی داشته باشد و تنها مربوط به املاک و بقاع متبرکه نیست، گفت: وقف جان بالاتر از هر نوع وقفی است و پزشکان، پرستاران، کادر درمان و همه‌کسانی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند بهترین واقفان هستند و از آن‌ها تقدیر می‌کنم.

وی با بیان اینکه به دلیل سابقه تدین و اعتقاد مردم هرمزگان واقفین بزرگی در این منطقه داشته‌ایم که وقف ناصری نمونه بارز آن است، افزود: اعتقاد دارم می‌توانیم بسیاری از سرمایه‌های وقفی که در سراسر کشور داریم را فعال و تبدیل به احسن کنیم و در خدمت هدف واقف با بهره‌وری بیشتر از آن استفاده کنیم، در شرایط تحریم این نگاه بسیار مؤثر است و خوشبختانه استان هرمزگان نیز همین رویکرد را دارد.

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه تعامل خوبی با اداره کل اوقاف هرمزگان داریم، اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد نگاه‌های جدیدی به وقف متناسب با نیازهای جامعه هستیم، به‌عنوان‌مثال افرادی مجموعه و امکانات خود را درراه علم و تحقیقات و زمینه‌های گوناگون دیگر مانند ساخت مدرسه، خانه بهداشت، جاده و سد وقف کرده‌اند، جا دارد از همه واقفین استان هرمزگان تشکر کنم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه دامنه وقف وسیع‌تر از گذشته شده است، افزود: برخی افراد مالی ندارند اما وقت، فن، توان و هنر خود را وقف می‌کنند و چنین باور و اندیشه‌ای بسیار سازنده است چراکه انسان با وقف رشد کرده و بزرگ می‌شود. همه مردم می‌توانند در امر وقف با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های متفاوتشان قدم بردارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار