اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

تولید روزانه 1500 عدد ماسک و توزیع بیش از 300 بسته معیشتی در هرمزگان

تولید روزانه 1500 عدد ماسک و توزیع بیش از 300 بسته معیشتی در هرمزگان

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان از تولید روزانه بیش از1500 عدد ماسک در کارگاه تولید ماسک در امام‌زاده سیدسلطان محمد رودان و دو مسجد در پارسیان و نیز توزیع بیش از 300 بسته معیشتی توسط بقاع متبرکه هرمزگان خبر داد.

 یک شنبه 3 فروردین 1399   107  0      به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه ، حجت الاسلام والمسلیمن حسین مهدیان  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در گفت‌وگویی، اظهار کرد:  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان هرمزگان، ضرورت ایجاب می‌کرد در راستای پیشگیری از این ویروس و سلامت مردم اقداماتی انجام دهیم.

وی افزود: یکی از ضرورت‌های امروز در حوزه پیشگیری و سلامت وجود اقلام بهداشتی است و ما در حوزه تولید ماسک سه کارگاه راه‌اندازی کردیم.

مهدیان ادامه داد: دو کارگاه از ظرفیت بقاع و مساجد تحت مدیریت اوقاف در شهرستان پارسیان راه‌اندازی شده و روزانه بیش از 1500 عدد ماسک تولید می‌کنند.

وی تصریح کرد: یک کارگاه تولید ماسک نیز در امام‌زاده سیدسلطان محمد رودان راه‌اندازی شده و ماسک‌های تولیدشده را به‌صورت رایگان بین مردم و کادر درمانی توزیع می‌کند.

مهدیان گفت:  امیدواریم بتوانیم با کمک هم و تدابیری که ستاد مقابله با کرونا می‌اندیشد این بیماری را هرچه سریع‌تر کنترل و ریشه‌کن کنیم.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: بیش از۳۰۰ بسته کامل معیشتی شامل ضروریات و مایحتاج سفره زندگی افراد نیازمند در اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تهیه و در میان خانواده‌های شناسایی شده در مراکز افق مستقر در امامزادگان و بقاع متبرکه استان توزیع شده است.

وی افزود: این بسته معیشتی به ارزش بیش از ۱۷۰ هزار تومان در قالب تأکیدات ویژه نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه شده و به شکلی کاملا آبرومندانه در آستانه نوروز در اختیار خانواده‌های نیازمند بخصوص خانواده‌هایی که همجوار با بقاع زندگی می‌کنند، توزیع شده.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان با بیان این که با توجه به شرایط خاص امسال و شیوع ویروس کرونا، مواد شوینده نیز در این بسته معیشتی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: امسال هیچ مراسمی در محل بقاع متبرکه و امامزادگان نخواهیم داشت.

مهدیان همچنین اضافه کرد: اعتبار لازم برای تهیه این بسته‌های معیشتی از محل خیرات مردم و درآمد حاصل از موقوفاتی که نیت واقف مرتبط با این بحث است، تأمین شده است.

وی با بیان اینکه اوقاف در راستای کاهش مشکلات معیشتی جامعه اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان کرده ، افزود: طرح افق با رویکرد جدید حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه شاخص استان هرمزگان شکل گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر