اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

یک کارشناس مذهبی گفت: با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا ویروس نباید رفت و آمد انجام شود و با امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از طریق تلفن با خانواده و نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند و صله رحم را به جا آورند.

 دوشنبه 4 فروردین 1399   103  0      

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به سنت نیک صله رحم به عنوان یک رفتار ارزشمند، اظهار داشت: مردم باید بدانند که صله رحم رفتار بسیار ارزشمندی است و این امر در آموزه‌های دینی ما بعد از ایمان  به خدا ، بالاترین رفتار به شمار می‌رود.

وی افزود: صله رحم ، ثواب جهاد فی سبیل الله را دارد . پیامبراکرم (ص) نیز فرموده اند: «اگر لازم شد، یک سال راه بروید  تا بتوانید  نزدیکان  خودتان را زیارت کنید » . 

این کارشناس مذهبی با بیان این که صله رحم آثار و برکات فراوانی دارد،  گفت: صله رحم باعث آبادانی سرزمین‌ها، افزایش دارایی، افزایش طول عمر و سلامت بدن می شود و همچنین محبت ها را نیز بیشتر می کند.

وی تصریح کرد: صله رحم بلاها را دفع و پاک شدن اعمال انسان و حسابرسی در روز قیامت را برای افراد ساده تر می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی ادامه داد:اما با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا؛ این ویروس خطرناک ومخرب نباید رفت و آمد انجام شود و با توجه به امکاناتی  که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از تلفن همراه خود استفاده کنند و با خانواده و نزدیکان خویش  ارتباط تلفنی داشته باشند و صله رحم را به جا بیاورند.

وی با اشاره به این که صله رحم منحصر در  رفت آمد نیست، اظهار داشت: همین که افراد با استفاده از تلفن همراه با یکدیگر ارتباط تصویری برقرار کنند ، در واقع صله رحم را  درشرایط فعلی به جا آورده اند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همه وظیفه دارند در منزل بمانند و اگر با خروج از منزل یا سفر ، جان کسی به خطر بیفتد،  هیچ گونه توجیه  شرعی ، عقلانی ، انسانی و  اخلاقی ندارد.

وی افزود: صله رحم با ارتباط  تصویری نیز امکان پذیر است و خداوند تمام ثواب آن را نیز از همین طریق برای مومنان در نظر می‌گیرد و  در این راستا نیز رعایت ضوابط  دین اسلام و همچنین رعایت محرم و نامحرمی در امر صله رحم باید مورد توجه قرار گیرد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر