اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

توزیع روزانه یک هزارماسک درسطح استان کهگیلویه و بویراحمد/اجرای طرح دستان مهربانی باتوزیع ۷۰۰ بسته معیشتی

توزیع روزانه یک هزارماسک درسطح استان کهگیلویه و بویراحمد/اجرای طرح دستان مهربانی باتوزیع ۷۰۰ بسته معیشتی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک ایام ماه رجب وعید نوروز  گفت: هرساله در ایام نوروز طرح  نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه با حضور روحانیون اعزامی از قم و در قالب ویژه برنامه‌های  معرفتی و استقبال از زائران برگزار می‌شد اما متاسفانه امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا که در سراسر دنیا و کشور فراگیر شده همه برنامه‌های نوروزی بقاع متبرکه نیز به تبعیت از مصوبات ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شد.

 دوشنبه 4 فروردین 1399   46  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت الاسلام والمسلمین سید نورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر همین اساس کلیه اماکن متبرکه و زائرسراهای بقاع متبرکه در سراسر استان تعطیل شده و کار ضدعفونی کردن بقاع متبرکه نیز به صورت روزانه در حال انجام است.

جنتی پور افزود: امسال به دلیل بیماری کرونا نیز در هیچ بقعه متبرکه‌ای اسکان و پذیرش زائر نداریم.
جنتی پور توزیع بسته‌های بهداشتی بین مجاورین بقاع متبرکه را از جمله اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان عنوان کرد و گفت: آذین‌بندی بقاع متبرکه در ایام نوروز و پخش سخنرانی در مناسبت‌های مذهبی از بلندگوی بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه است‌.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در شرایط پیش آمده به دلیل بیماری کرونا درست است که جسم ما از ضریح مطهر بقاع متبرکه فاصله دارد ولی برنامه‌های معنوی خوبی برای زائران و مجاوران بقاع متبرکه پیش بینی شده است که مردم از طریق مجازی و در خانه نیز بقاع را زیارت کنند.
وی پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری از بلندگوی بقاع متبرکه در نحستین روز از سال نو را یادآور شد و گفت: با هماهنگی به عمل آمده با صدا وسیما، زیارت مجازی بقاع متبرکه و برنامه‌هایی جهت شهادت امام موسی کاظم و عید مبعث برگزار شد.
جنتی پور یکی از برنامه‌های مهم اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه را طرح آستان مهربانی با هدف کمک به اقشار ضعیف و کم درآمد ذکر کرد و گفت: از محل درآمد بقاع متبرکه، موقوفات محمد حسین طاهری و خیرین تا کنون 700 بسته معیشتی در قالب طرح آستان مهربانی برای افراد نیازمند جوار بقاع متبرکه و حاشیه شهر و روستاها توزیع شده که در این ایام نیز ادامه خواهد داشت.
وی اینگونه اقدامات را در راستای پررنگ کردن بعد اجتماعی بقاع متبرکه و کمک به اقشار ضعیف و کم درآمد عنوان کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پویش همگانی در خانه بمانیم و تاکید ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از همه ظرفیت‌ها برای کمک به فقرا و نیازمندان استفاده می‌شود. 
این مسوول از تلاش‌های ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه قدردانی کرد و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان در شرایط فعلی که نیاز مردم به ماسک به دلیل بیماری کرونا احساس می شود یک کارگاه تولیدی ماسک در امام‌زاده عبدالله شهر یاسوج راه اندازی کرده است.
جنتی پور یادآور شد: در این کارگاه تولیدی روزانه بین یک تا دو هزار ماسک تولید در حاشیه شهر و جوار بقاع متبرکه بین اقشار ضعیف و کم درآمد توزیع می‌شود.
وی از احساس مسئولیت و دغدغه‌مندی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد و هیات امنای امام‌زاده عبدالله و امامزاده مختار شهر یاسوج که در راستای ایجاد این گارگاه تولیدی تلاش مضاعفی داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شهرستان بهمئی نیز به همت انجمن یاوران وقف در این شهرستان 2 هزار ماسک بین اقشار ضعیف و کم‌درآمد این شهرستان توزیع شده است.
جنتی پور در پایان اظهار امیدواری کرد این روزهای حساس و پراضطراب به زودی سپری شود  و در روزهای عید، دور هم بودن در خانه را تجربه و “حول حالنا الی احسن الحال” را بـه نیت ریشه کنی بیماری کرونا و التیام حال همه مبتلایان زمزمه کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر