اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت توسط اوقاف کردستان در مناطق محروم

توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت توسط اوقاف کردستان در مناطق محروم

حجت الاسلام والمسلمین محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت از محل موقوفات استان خبر داد.

 چهارشنبه 6 فروردین 1399   129  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان حجت الاسلام محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: در راستای حمایت از قشر محروم جامعه در مبارزه با شیوع بیماری کرونا اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان اقدام به تهیه و توزیع 7500 سبد بهداشتی و 4500 سبد کالا در مناطق محروم استان کرد.

وی خاطر نشان کرد: این اقلام با اعتبار بالغ بر 1میلیارد و 100 میلیون تومان و از محل موقوفات استان هزینه شد.

کاروند با بیان این مطلب که اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در شرایط بحرانی خود را موظف به خدمت رسانی به مردم میداند گفت: از اواخر بهمن و اسفند ماه این اداره کل با شناسایی اقشار و مناطق محروم استان و از محل موقوفات منطبق اقدام به توزیع سبد کالا شامل مایحتاج زندگی از جمله برنح ،روغن،چای، قند، رب ، ماکارونی در حاشیه شهرها ، روستاها ، مساجد و مدارس مناطق محروم کرد و همچنین در حوزه سلامت و بهداشت نیز اوقاف در کنار سایر نهادهای استان اقداماتی همچون تهیه سبد سلامت شامل صابون، وایتکس و صابون مایع جهت مناطق محروم شهرستانهای قروه، سرو آباد و دیواندره و مواد ضد عفونی و شوینده جهت مساجد و برپایی ایستگاه های سلامت در جوار بقاع متبرکه و موقوفات شاخص جهت ضد عفونی خودرو ها انجام داده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام سایر برنامه های اوقاف در این زمینه گفت: راه اندازی ایستگاه سیار ضد عفونی مساجد و اماکن متبرکه از سایر اقدامات اوقاف در این ایام است که با همکاری هیات های جهادی صورت گرفته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: تعطیلی بقاع متبرکه در راستای عدم حضور مردم در تجمعات و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

کاروند با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از شیوع کرونا بر اساس تاکیدات پزشکان و مسئولان امر عدم حضور در اماکن شلوغ است، یادآور شد: بقاع متبرکه استان هر سال در ایام نوروز میزبان مسافران و زائران نوروزی بوده است که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا، بقاع متبرکه در ایام نوروز سال جاری تعطیل شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد:تصمیم گیری در خصوص بازگشایی بقاع متبرکه استان بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و بازگشت به شرایط عادی خواهد بود و مراتب در آینده از طریق خبرگزاری‌های رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این موضوع که سنت حسنه وقف همچون چشمه همیشه جاری است و با گذشت سالهای سال منفعت و خیر خود را به نیازمندان می رساند خاطر نشان کرد: اقدامات اوقاف در این ایام در راستای اجرای نیت واقفینی صورت گرفته که صدها سال پیش اموال خود را در راستای کمک به نیازمندان وقف کرده اند و در صورتی که وقف با نیت های خیرات و مبرات و کمک به سلامت و بهداشت در جامعه نهادینه شود و خیرین استان در این حوزه گام بگذارند زمینه برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان فراهم خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر