اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

تولید ماسک در 6 بقعه متبرکه زنجان به منظور مقابله با شیوع کرونا

تولید ماسک در 6 بقعه متبرکه زنجان به منظور مقابله با شیوع کرونا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از تولید ماسک در 6 بقعه متبرکه این استان خبر داد و گفت: همچنین توزیع مواد ضد عفونی کننده در ۱۰ امامزاده این استان انجام می‌شود.

 جمعه 8 فروردین 1399   70  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از زنجان حجت‌الاسلام مختار کرمی درگفت وگویی اختصاصی اظهار کرد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در استان اقدامات متعددی از سوی اوقاف در راستای عمل به وظیفه اجتماعی انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: از اسفند سال قبل برگزاری مجالس عمومی و توزیع غذا و مواد خوراکی در بقاع و اماکن متبرکه تا اعلام رفع خطر آلودگی عمومی ممنوع اعلام شده است و تاکنون نیز این دستورالعمل در حال اجراست.

وی بیان کرد: ضدعفونی و استریل کردن درب‌های ورودی و خروجی ادارات، بقاع و اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند به‌طور دائم و در بازه‌های زمانی مناسب در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای اجرای گسترده طرح آرامش بهاری انجام شده بود که به دلیل شیوع بیماری کرونا، و در راستای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از شیوع کرونا لغو شد، تصریح کرد: به جای اجرای این طرح ایستگاه‌های سلامت در بقاع متبرکه دایر شده که خدمات پزشکی و بهداشتی و محصولاتی همچون ژل‌های ضد عفونی کننده در آنها ارائه می‌شود.

کرمی با اشاره به استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه در راستای تهیه و توزیع لوازم بهداشتی بیان کرد: در این راستا دوخت ماسک در آستان مقدس 6 امامزاده در حال اجراست و توزیع مواد ضدعفونی کننده نیز در 10 بقعه انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: همچنین روزانه توسط خادمین بقاع متبرکه یک هزار بسته مواد ضد عفونی کننده ماسک دستکش و مواد ضد عفونی در بین مردم توزیع می‌شود.

وی گفت: همچنین از عواید موقوفات قیدار نبی هم تعداد ۱۰هزار ماسک و مواد ضد عفونی در منازل مسکن مهر شهر قیدار و مناطق محروم با مشارکت سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام توزیع می‌شود.

کرمی با اشاره به اینکه امسال تمام این اقدامات به جای خیمه معرفت با نام خیمه‌های سلامت انجام می‌شود، تصریح کرد: همچنین در مساجدی که موقوفات مرتبط دارند این کار انجام می‌شود و امسال نیز ایام عید توسط خادمین بقاع و مساجد معابر عمومی و همسایه‌های کنار بقاع و مساجد را ضد عفونی می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: از زمان آغاز شیوع کرونا تاکنون 300 هزار لیتر مواد شوینده برای ضدعفونی بقاع متبرکه مصرف شده است.

وی در پایان از اجرای برنامه‌های اجتماعی اوقاف خبر داد و گفت: برنامه‌های اجتماعی این طرح شامل شناسایی نیازمندان منطقه، آسیب‌های اجتماعی منطقه و برقراری ارتباط با مؤسسات خیریه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر