اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

بی احتیاطی و انتقال ویروس کرونا به دیگران شرعاً و عقلا جایز نیست

بی احتیاطی و انتقال ویروس کرونا به دیگران شرعاً و عقلا جایز نیست

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه بی احتیاطی و انتقال ویروس کرونا به دیگران شرعاً و عقلا جایز نیست، از مردم خواست که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در خانه بمانند و دستورات بهداشتی را رعایت کنند.

 یک شنبه 10 فروردین 1399   63  0      

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اکبر حسینی‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فراگیر شدن ویروس کرونا در جهان گفت: متأسفانه این بیماری عالم‌گیر شده و بسیار از افراد را درگیر خود کرده است که باید برای رهایی از آن چاره‌اندیشی کرد.

وی، ویروس کرونا را یک حمله تروریستی و بیولوژیکی دانست و بر هوشیاری بیشتر رای مقابله با آن تأکید کرد و افزود: این بیماری به‌شدت در حالت گسترش است و به‌راحتی و به‌سرعت به انسان‌ها سرایت می‌کند، بنابراین مراقبت از دستورات بهداشتی یک امر ضروری است که همگان باید به آن توجه کنند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی عمل نکنند و قرنطینه خانگی را جدی نگیرند، مدت طولانی را گرفتار این بیماری خواهیم بود و این کار باعث ضرر و زیان زیاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به کشور می‌شود که جبران آن به این سادگی نخواهد بود.

وی از مردم خواست به‌صورت جدی به دستورات بهداشتی عمل کنند و تأکید کرد: هر فردی که این دستورات را عمل نکند و عامل انتقال ویروس به دیگران باشد، شرعاً و عقلا ضامن است، زیرا سبب ضرر و زیانی مالی و جانی به دیگران می‌شود و باید هزینه آن را بپردازد.

مشاور تولیت حرم حضرت معصومه (س)، حفظ جان انسان را در اسلام بسیار مهم برشمرد و گفت: اسلام تأکید فراوانی بر حفظ جان انسان‌ها دارد و امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ جان مردم، حرم مطهر ائمه اطهار علیهم‌السلام، مساجد، امامزادگان، بقاع متبرکه و جلسات دینی و مذهبی تعطیل شده‌اند که در طول تاریخ این اتفاقات سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه تنها راه مبارزه با شیوع کرونا، در خانه ماندن است، تأکید کرد: از این فرصت فراهم‌شده باید بهترین استفاده را برد، امروز سرانه مطالعه در کشور بسیار کاهش یافته است و مطالعه کتاب‌های اینترنتی و استفاده از متون در دسترس بهترین فرصت برای در خانه ماندن است.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم افزود: از زمانی که حضور مردم در فضای مجازی گسترش یافته، بسیار از افراد از خانه و خانواده فاصله گرفتند و حتی برخی از پدر و مادران به فرزندانشان رسیدگی خوبی نداشتند، اکنون‌ بهترین وقت برای کم کردن فاصله میان خانواده‌ها است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر