اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اوقاف در کنار مجموعه درمانی استان یزد قرار دارد

اوقاف در کنار مجموعه درمانی استان یزد قرار دارد

استاندار یزد همکاری اداره کل اوقاف یزد را با مجموعه درمانی استان قابل تقدیر و توجه دانست.

 یک شنبه 17 فروردین 1399   72  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد درگفت وگویی اختصاصی گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن استان یزد بسیاری از برنامه های فرهنگی، گردشگری و مذهبی تحت الشعاع قرار گرفت به طوریکه هرگونه تجمع و برپایی مراسم در مراکز مختلف ممنوع شد.

طالبی افزود: به دنبال شیوع ویروس کرونا در استان یزد، همه سازمان ها و ادارات برای پیشگیری و مقابله با این ویروس بسیج شدند و اقدامات قابل توجهی را انجام دادند.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به استان یزد، اظهار داشت: بر این اساس پذیرایی، اسکان و جذب مسافر در کلیه اماکن گردشگری و اقامتی از جمله کمپ های گردشگری، هتل ها، مهمانسراها، مهمان پذیرها زائر سرای امامزادگان و بقاع متبرکه ممنوع اعلام شد.

استاندار یزد با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم در برابر کرونا اولویت اصلی استان است و افزود: اگرچه به دنبال شیوع ویروس کرونا در یزد، امامزادگان و بقاع متبرکه به صورت مستمر و روزانه ضدعفونی می شدند، اما براساس تصمیمات ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، تجمع و توزیع مواد غذایی و نذور و اطعام در امامزادگان و بقاع متبرکه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

این مقام مسئول امامزادگان و بقاع متبرکه را ملجا و پناهگاهی برای حضور اقشار مختلف مردم دانست و گفت: به دنبال گسترش ویروس کرونا از 27 اسفندماه به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس، درب های امامزادگان و بقاع متبرکه استان یزد تا اطلاع ثانوی بسته و برنامه های تحویل سال نو و طرح آرامش بهاری کنسل شد.

طالبی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیدات و اقدامات مهمی را برای سلامت همه مردم جامعه اتخاذ کرده است، ادامه داد: قرارگیری مجموعه اوقاف یزد در کنار کادر بهداشت و درمان و راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و لباس کادر درمانی بیمارستان ها و نیز تهیه مواد ضدعفونی کننده دست و توزیع آن در امامزادگان، مساجد و مراکز عمومی از جمله اقدامات قابل توجه این نهاد است.

وی اضافه کرد: ایجاد برنامه های مختلف فرهنگی به صورت مجازی و پخش برنامه های تحویل سال ، دعای ندبه، دعای کمیل، دعای توسل ، زیارت امام حسین و ... به صورت پخش زنده از کانال های مختلف شبکه های مجازی نیز اقدامی مناسب برای کمک به پویش های «در خانه بمانیم» و «کرونا را شکست می دهیم» است.

استاندار یزد در پایان با بیان اینکه سال ۹۸ با دعوت به در خانه ماندن و جدایی و دوری گزیدن از یکدیگر پایان یافت اظهار داشت: سپاسگزار مردم عزیز استان هستم که علیرغم سنت‌های اصیل عید، مصلحت بزرگتر را مقدم داشته و با رعایت موازین بهداشتی، امید به گذر سریع از این بحران را افزونتر ساخته‌اند و نیز قدردان همه کسانی هستم که برای کاهش آثار و عوارض بیماری و بهبود شرایط استان کوشش می‌کنند خصوصا کادر تلاشگر بهداشت و درمان استان و تمامی دستگاه ها که در کنار کادر درمان تلاش می کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر