اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بسیاری ضروری است

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بسیاری ضروری است

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را ضروری برشمرد و از همگان خواست تا زمان برطرف شدن قطعی شیوع ویروس کرونا به دستورات بهداشتی عمل کنند و به غیر از موارد ضروری از خانه بیرون نیا‌یند.

 سه شنبه 19 فروردین 1399   70  0      

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان و امام‌جمعه این شهر در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از همه مردم خواست به مسائل بهداشتی پایبند باشند و به مبارزه با ویروس کرونا بپردازند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخشی زیادی از کشورهای جهان درگیر ویروس کرونا شده‌اند، خواستار مراقبت بیشتر مردم شد و تصریح کرد: امروز هر عقل سلیمی اقتضا می‌کند که به متخصصان و خبرگان امر مراجعه کند و متخصصان امر پزشکی به همه توصیه کردند که مسائل بهداشتی و درمانی را رعایت کنند، بنابراین پیروی از این دستورات بر همگان بسیار ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان تأکید کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه تأکید داشتند، ما باید به مسائل بهداشتی اهمیت بدهیم و نگذاریم که این ویروس در میان همه مردم شیوع پیدا کند و راهکاری مقابله با آن قطع زنجیره انسانی است.

وی با بیان اینکه تاکنون داروی خاصی برای درمان ویروس کرونا یافته نشده است، ادامه داد: مردم عزیز باید صبوری کنند و با ماندن در خانه و بیرون نیامدن از منزلشان به درمان بیماران گرفتار این بیماری کمک کنند و نگذارند که آمار مبتلایان بیش از این افزایش یابند، زیرا افزایش آمار سبب نگرانی بیشتر و درمان آن سخت‌تر می‌شود.

امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران اسلامی همه مسئولان، دولت و نیروهای نظامی و انتظامی برای مبارزه با آن پای‌کار آمدند، افزود: امروز ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای مسلح در کنار دولت و مسئولان ایستاده‌اند و به مردم عزیز ایران اسلامی خدمت‌رسانی می‌کنند تا بتوانند این ویروس منحوس را از کشور دور کنند، ازاین‌رو مردم هم به‌پاس قدردانی از این عزیزان به مسائل بهداشتی بیشتر توجه کنند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: امروز بسیاری از پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان برای مراقبت از بیماران و مقابله با شیوع ویروس کرونا تلاش فراوانی انجام می‌دهند و در این مدت ایثارگری زیادی از خود نشان دادند و باید قدردان تلاش‌های آن‌ها نیز بود و به شایستگی از آن‌ها تجلیل کرد.

وی ادامه داد: یکی از کارهای که توصیه فراوان به آن شده، رعایت مسائل بهداشتی است، زیرا همچنین مشخص نیست که این ویروس تا چه زمانی در بین مردم وجود دارد، امیدواریم که هر چه زودتر درمانی برای این بیماری بیابند و این ویروس درمان شود و مردم به زندگی عادی خود بازگردند؛ اما تا آن زمان رعایت دستورات بهداشتی بسیار ضروری است.

امام‌جمعه اصفهان گفت: مردم بی‌جهت از خانه بیرون نیا‌یند، کاری نکنند که آمار مبتلایان افزایش یابد و دولت و ملت هیچ‌کدام حریف نشوند، همان‌گونه که در کشورهای همچون ایتالیا ملاحظه می‌کنید که با اینکه از نظر تجهیزات پزشکی پیشرفته هستند، در عین حال نتوانستند بیماران را کنترل کنند چون آمار مبتلایان بسیار افزایش چشمگیری داشته است.برخی بیماران در این کشور در بیمارستان‌ها و در راهروها خوابیده‌اند، خدا را شکر که مسئولان، ارتش و نیروهای نظامی همه پای‌کار آمده‌اند و دست‌به‌دست هم داده‌اند تا به مقابله با این ویروس بپردازند؛ همه امکانات برای درمان بیماران آماده است، اما اگر مردم مسائل بهداشتی و دستورات بهداشتی را رعایت نکنند و آمار مبتلایان افزایش یابد برای مسئولان و دولت هم درمان و کنترل بیماری بسیار سخت خواهد بود.

وی افزود: همه باید سعی کنیم دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت کنیم تا این زنجیره بشکند و دعا می‌کنیم به برکت وجود حضرت ولی‌عصر (عج) و در نیمه شعبان خداوند به همه بندگانش رحم کند و این ویروس از کشور ما و همه جهان برچیده شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر