اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان/ برگزاری رزمایش ضیافت همدلی و دستگیری از نیازمندان

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان/ برگزاری رزمایش ضیافت همدلی و دستگیری از نیازمندان

سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی به مناسبت حلول رمضان المبارک 1441 هجری قمری بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی تاکید کرد و دستگیری از نیازمندان و ارائه خدمات اجتماعی با محوریت بقاع متبرکه در قالب رزمایش ضیافت همدلی را از جمله فعالیت های مهم خود در این ماه مبارک برشمرد.

 جمعه 5 اردیبهشت 1399   128  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِ

ماه لبریز از برکت رمضان؛ ماه نزول قرآن؛ ماه ضیافت الله؛ماه روزه و  عبادت و دعا و مناجات؛ ماه توبه و انابه، ماه تضرع و کرنش به درگاه الهی این بار در برهه‌ای از تاریخ بشریت در قرن پر طمطراق بیست و یکم فرا رسید که همگان پی به ناتوانی و ضعف انسان با همه دبدبه و کبکبه و پیشرفت‌های علمی‌اش در مقابل کوچکترین بلایا پی برده‌اند.

امروز حباب غرور انسانها با ویروس کوچکی که هزاران هزار از آن در سر سوزنی می‌گنجد، محو شده و تلنگر شدید دوری از معنویت و سرکشی در مقابل خداوند در همه دنیا احساس شده است.

اگرچه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی کشور ظاهرا تعطیل است اما نقش ایمان و معنویت و دعا در کنار رعایت نکات بهداشتی بیش از پیش پررنگ شده و انسان به تمام معنای کلمه خود را ضعیف و خوار می‌بیند. حال آنکه ماه مبارک رمضان مرهمی بر روی زخم دوری از معنویت و بهترین فرصت برای تقرب به درگاه الهی و جلب رضایت خداوند است.

سازمان اوقاف و امور خیریه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت می‌گوید و امیدوار است در بحبوحه درگیری کشور با بیماری کرونا با ارائه خدمات اجتماعی و اجرای رزمایش ضیافت همدلی و دستگیری از نیازمندان با محوریت بقاع متبرکه از طریق عواید موقوفات ذیربط و اهتمام مردم و خیران نقش بسزایی در ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار