اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اوقاف همه توان خود را برای کمک به اقشار آسیب پذیر به کار گرفته است

اوقاف همه توان خود را برای کمک به اقشار آسیب پذیر به کار گرفته است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اوقاف تمام توان خود رابرای کمک به اقشار آسیب‌پذیربه کار گرفته و این مهم را بخصوص در شرایط فعلی وظیفه خود می‌داند.

 جمعه 19 اردیبهشت 1399   132  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در جلسه تخصصی وقف که به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور استاندار کردستان برگزار شد، از زحمات وزارت بهداشت و درمان و بخش‌های مختلف در مقابله با شیوع بیماری کرونا تقدیر کرد و اظهار داشت: خدمات جهادگونه دولت و حمایت مردم تحت هدایت رهبری در این ایام سخت موجب شده نظر جهانیان در خصوص ایران تغیر پیدا کند و ما افتخار داریم در ایرانی زندگی می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات خیریه اوقاف در این ایام گفت: اوقاف در کشور تمام توان خود را برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر به کار گرفته و این مهم را وظیفه خود می‌داند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: مدیرکل و کارکنان اوقاف کردستان نیز پرچم خدمت‌رسانی اوقاف را در این استان بالا نگه داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: وظایف اصلی اوقاف در سه حوزه حفظ موقوفات، افزایش بهره‌وری و اجرای نیت واقف است و با تعامل و همکاری اوقاف، شهرداری و استانداری و رعایت قانون و مصلحت موقوفه می‌توان گره‌های شهری را در استان باز کرد و زمینه رونق وقف را فراهم کرد.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این نشست کمک‌های معیشتی اوقاف استان کردستان به افراد نیازمند را در این ایام قابل تقدیر دانست و گفت: مجموعه اوقاف و امور خیریه در این ایام مساعدت‌های معیشتی زیادی در مناطق کم برخوردار داشته‌اند که برخود لازم می‌دانم هم از حضرتعالی و هم از پیگیری‌های جدی مدیر کل اوقاف استان تقدیر و تشکر کنم.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه پروژه‌هایی در شهر سنندج در دست اجراست که بخشی از زمین‌های مورد نیاز آن اوقافی و در حال حاضر در اجاره آموزش و پرورش است، افزود: درخواست داریم این زمین ها به صورت امانی یا اجاره در اختیار پروژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این پروژه عام المنفعه و در راستای رفاه حال عموم اجرا می شود و شخص یا دستگاه خاصی از آن منتفع نمی‌شود، اذعان کرد: ۴۰ درصد از اراضی کردستان اوقافی است، امیدواریم اوقاف به عنوان سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه‌های عمرانی استان ورود پیدا کند.

وی تصریح کرد: آمادگی هرگونه همکاری را برای کمک به اوقاف و اجاره زمین‌های وقفی در شهر سنندج را داریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر