اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ظرفیت موقوفات  برای سرمایه‌گذاری در کشاورزی گسترده است

ظرفیت موقوفات برای سرمایه‌گذاری در کشاورزی گسترده است

مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف گفت: موقوفات هرمزگان، ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش کشاورزی و شیلات دارند.

 یک شنبه 21 اردیبهشت 1399   262  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف ازهرمزگان ، مجید حاجی مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری هرمزگان در گفت‌وگو یی اظهار کرد: در بازدید از موقوفات هرمزگان، شاهد ظرفیت خوب این استان برای سرمایه‌گذاری به‌خصوص در بخش کشاورزی و شیلات بودیم.
وی افزود: در منطقه دهنو شهرستان بندرعباس نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین مستعد مزرعه پرورش میگو داریم که بخشی از آن متعلق به اداره‌کل منابع طبیعی هرمزگان است و امیدواریم با مذاکراتی که توسط مسئولان استانی انجام خواهد شد، بخش متعلق به سازمان اوقاف مشخص‌ شده و به‌زودی مزرعه میگویی در سطح چند صد هکتار را در این منطقه راه‌اندازی کنیم.
مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف با بیان اینکه پروژه فاز ۳ موقوفه ناصری در شهر بندرعباس نیز پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است، گفت: موقوفه دیگری که مورد بازدید قرار دادیم، ۴۰ هکتار از نخیلات شهرستان حاجی‌آباد بود؛ این زمین‌ها نیز ظرفیت بسیار خوبی برای تولید خرمای پیارم که یکی از بهترین خرماهای کشور است، دارد.
حاجی با اشاره به مزارع و نخیلات پراکنده اوقاف در بخش فین تصریح کرد: متأسفانه به دلیل کم‌آبی و آفاتی که این نخیلات دچارش شدند، برداشت خوبی نیز صورت نگرفته است، اما با رویکرد جدید سازمان اوقاف و تغییر این رویکرد از نظام اجاره‌داری صرف به سمت مشارکت، سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و شرکت‌های تخصصی و دانش‌بنیان، امیدواریم بتوانیم با کمک همکارانمان در اداره‌کل اوقاف هرمزگان شرایط خوبی برای این نخیلات، که از مزیت‌های نسبی استان هرمزگان است، ایجاد کنیم.
وی در پایان بیان کرد: به امید خدا، این سفر و پروژه‌های سرمایه‌گذاری که در این استان تعریف خواهد شد، نوید روزهای خوبی را برای هرمزگان خواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار