اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

وقف یکی از ابزارهای تحقق جهش تولید است

وقف یکی از ابزارهای تحقق جهش تولید است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: وقف یکی از نهادهای ممتاز دینی است که اگر به‌خوبی نهادینه شود می‌توانند زمینه تحقق جهش تولید را در شرایط کنونی کشور فراهم کند

 شنبه 27 اردیبهشت 1399   68  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در جلسه کارگروه عمرانی و سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: وقف یکی از سنت‌های نیکی است که از گذشتگان به ما رسیده است.
وی افزود: باید تلاش کنیم تا با تعریف طرح‌های سرمایه‌گذاری با اولویت تولید و ایجاد اشتغال زمینه شکوفایی بیش‌ازپیش موقوفات استان را فراهم کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: با توجه به گستردگی استان سمنان و تنوع موقوفات ازنظر کاربری آنها، زمینه کار در موقوفات استان زیاد است و باید تلاش شود از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده بشود.
وی عنوان کرد: باید تلاش شود تا موتور فعالیت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در موقوفات شتاب بیشتری گرفته و با سرعتی بیشتر از گذشته کار کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی گفت: وقف پشتوانه اقتصادی دین اسلام است و اگر پویا شود ما دیگر در جامعه مشکلی در حوزه مسائل دینی، مذهبی و اجتماعی نخواهیم داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: هرچند اقشار مختلف مردم از زمان تولد تا زمان مرگشان به شیوه‌های مختلف با وقف سروکار دارند، اما متأسفانه به‌خوبی با آن آشنا نبوده و شیرینی و حلاوت آن را درک نمی‌کنند که باید کمک کنیم تا فلسفه وقف در جامعه بیشتر از گذشته عملیاتی شود و اقشار مختلف جامعه آثار و برکات وقف را لمس کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار