اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

قدردانی ویژه سازمان اوقاف از جهادگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی»

قدردانی ویژه سازمان اوقاف از جهادگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی»

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از قدردانی ویژه این سازمان از جهادگران و تلاشگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» خبر داد و به تشریح اجرای این طرح در سال جاری پرداخت‌‌.

 دوشنبه 29 اردیبهشت 1399   68  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ هر ساله طرح‌های مختلفی در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات مختلف، توسط این سازمان اجرا می‌شود.
 
دو فعالیت از طرح‌های ملی هرساله این سازمان، طرح  «زائران حرم رضوی و زایرین حسینی» است که با اجرای آن  انتظار تعداد زیادی از عاشقان و مشتاقان اهل‌بیت (علیهم السلام) برای مشرف شدن به زیارت پایان می یابد.
 
رضا معممی‌مقدم؛ مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی در همین زمینه با اشاره به اینکه این طرح در سال 99 یک تفاوت با سال‌های گذشته دارد، اظهار کرد: سازمان اوقاف امسال قصد دارد در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» از جهادگران و تلاشگران عرصه سلامت قدردانی کند.
 
وی با بیان اینکه در اکثر نیات واقفان خیراندیش در خصوص اعزام زائران به مشهد یا عتبات عالیات، زیارت زائران اولی قید نشده و فقط کمک به زائران مدنظر واقفان قرار گرفته است، تصریح کرد: امسال مسافران طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» از بین تلاشگران کادر درمانی کشور، خانواده شهدای سلامت، مبلغین کمک‌کننده در تدفین و تکفین و جانباختگان کرونایی عضو هیات امنا بقاع  متبرکه خواهند بود.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف تاریخ سفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات را پس از گذار از دوران کرونا عنوان کرد و گفت: در نامه‌ای که برای وزیر بهداشت ارسال شده است، تاکید شده تا افرادی برای طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» معرفی شوند که توفیق تشرف کمتری به مشهد مقدس یا عتبات عالیات را داشته‌اند.
 
معممی‌مقدم درباره تعداد مسافران، طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» در سال جاری، افزود: برای امسال چهار گروه ۳۱۳ نفره را در نظر گرفته‌ایم که سه گروه به مشهد مقدس و یک گروه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته در طرح «زائران رضوی و حسینی» 723 زائر در دو نوبت به مشهد مقدس و 400 زائر نیز به عتبات عالیات اعزام شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار