اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اداره موقوفات  متصرفی به مردم واگذار می‌شود/ 200 امین برای  موقوفات در سال 99 منصوب  می شوند

اداره موقوفات متصرفی به مردم واگذار می‌شود/ 200 امین برای موقوفات در سال 99 منصوب می شوند

رئیس اداره امناء ومتولیان موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در سال 99 واگذاری اداره موقوفات به امناء سرعت می گیرد گفت: تاکنون برای 132 موقوفه امین تعیین ومنصوب شده که با تداوم وتوسعه این واگذاری درسال 99 نقش نظارتی این سازمان بر موقوفات ورقبات کشور گسترش خواهد یافت.

 چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399   219  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامورخیریه حجت‌الاسلام عبدالحسین کوپایی مرادی رئیس اداره امناء ومتولیان موقوفات اداره کل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه نشست کمیسیون ماده پنج قانون تشکیلات سازمان اوقاف ویژه امناء موقوفات متصرفی این سازمان در گفتگویی بیان کرد : یکی از وظایف مهم سازمان اوقاف و امور خیریه اداره کردن موقوفات فاقد امین و یا اشتراک التولیه است که براساس ماده 5 قانون تشکیلات سازمان اوقاف می تواند برای سامان بخشیدن به این موقوفات اشخاص متدین و معروف به امانت را بهکار بگیرد تا وضعیت موقوفه سامان یافته وبهره وری آن ارتقاء یابد.

حجت‌الاسلام مرادی اظهار داشت: یکی از سیاست های مهم در دوره جدید مدیریت سازمان اوقاف استفاده از ظرفیت مردمی برای اداره موقوفات و رقبات متصرفی است تا به این وسیله تصدی گری سازمان اوقاف کاهش یافته و نقش نظارتی این سازمان افزایش یابد دراین راستا درسال 99 درنظر داریم با رعایت شاخص ها برای 200 موقوفه امین تعیین کنیم.

وی از تعیین امین برای موقوفات کم درآمد و یا فاقد درآمد خبر داد و گفت: هدف از این اقدام افزایش مشارکت مردمی در اداره موقوفات و ترویج فرهنگ وقف است.

مرادی تصریح کرد: بنابراین یکی از سیاست های اصلی سازمان اوقاف در سال 99 معرفی هیات امنا موقوفات خواهد بود تا از این طریق با اعتماد مردم به سنت حسنه وقف و عایدات تقویت شده و مردم خود از موقوفات صیانت و حفاظت کنند و سازمان اوقاف بتواند صرفا بعد نظارتی خود را تقویت کند.

حجت‌الاسلام مرادی با اشاره به اینکه در سال 99 واگذاری اداره موقوفات به مردم سرعت می گیرد ، بیان داشت: آبادانی موقوفات ، وصول مطالبات، تنظیم و‌ تجدید قراردادهای اجاره موقوفات، حفظ املاک و اموال موقوفه، جذب سرمایه گذاری در موقوفه، احقاق حقوق موقوفه، شناسایی و ثبیت مالکیت موقوفه، بالا بردن بهره وری موقوفات و افزایش درآمد آنها از جمله دستورالعمل‌ها و وظایفی واختیاراتی است که هیات امنا و امینان دنبال خواهند کرد.

وی ادامه داد: این کمیسیون که جلسه آن امروز برگزارشد در واقع نقش گزارش گیری ونظارتی بر امین موقوفات را دارد.

مرادی خاطر نشان کرد تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ انجام می شود و در ادامه برای سایر موقوفات کشور هم صورت خواهد گرفت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار