اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

مشارکت ۲۰ میلیارد ریالی موقوفات، بقاع متبرکه و خیرین در رزمایش ضیافت همدلی سمنان

مشارکت ۲۰ میلیارد ریالی موقوفات، بقاع متبرکه و خیرین در رزمایش ضیافت همدلی سمنان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان: با پیگیری هیئت‌امنای بقاع متبرکه و امامزادگان استان سمنان ، بیش از ۲۰ میلیارد ریال جهت تهیه بسته‌های معیشتی در قالب طرح ضیافت همدلی از محل موقوفات منطبق، نذورات بقاع متبرکه و کمک‌های خیرین هزینه شد.

 پنج شنبه 1 خرداد 1399   39  0      

به  گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: همه‌ساله در ایام ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه و امامزادگان استان سمنان اجرا می‌شد و در این طرح بخشی از منابع درآمدی بقاع متبرکه در بخش فرهنگی و در راستای اجرای این برنامه هزینه می‌شد.
وی افزود: علاوه بر این بخش از درآمد بقاع متبرکه، موقوفات منطبق با اطعام روزه‌داران نیز در این ایام و در امامزادگان صرف افطار روزه‌داران می‌شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری مراسم جمعی در اماکنی ازجمله بقاع متبرکه و لزوم بستن درب بقاع متبرکه در این ایام، بر آن شدیم تا نسبت به سوق دادن این بخش از درآمدهای بقاع و موقوفات منطبق به سمت تهیه بسته‌های ارزاق جهت نیازمندان اقدام کنیم.
وی اظهار کرد: علاوه بر این باهمت هیئت‌امنای بقاع متبرکه استان، کمک‌های مردم مؤمن نیز جهت تهیه بسته‌های معیشتی جذب شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی بیان کرد: تاکنون ۱۹۹۰۰ بسته معیشتی شامل ۷۹۰۰ بسته ارزاق خشک، ۱۲۰۰۰ بسته غذای گرم، و همچنین۱۰۰ هزار ماسک و ۱۸ هزار بسته اقلام بهداشتی با محوریت موقوفات و بقاع متبرکه استان سمنان و مشارکت خیرین تهیه و توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: وقف یکی از راهکارهای مترقی دین اسلام برای از بین بردن فاصله اجتماعی است و اگر به‌خوبی نهادینه شود، قطعاً بسیاری از مشکلات امروز جوامع را حل‌وفصل خواهد کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار