اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

کرونا عجز بشر را در مقابل قدرت لایزال الهی نمایان کرد

کرونا عجز بشر را در مقابل قدرت لایزال الهی نمایان کرد

استاد و پیشکسوت قرآنی گفت: با شیوع بیماری منحوس کرونا، بشر فهمید که در برابر قدرت لایزال الهی و تحولات طبیعت تا چه حد ناتوان است و همه غرورها و قدرت ها چگونه گرفتار یک ویروس ریز و پنهان شدند.

 جمعه 2 خرداد 1399   115  0      

عبدالرسول عبایی، استاد و پیشکسوت قرآنی در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به بحران کرونا و مشکلاتی که برای جوامع مختلف ایجاد شده است، گفت: ما مردم ایران هم در کنار سایر جوامع مورد هجوم این ویروس منحوس قرار گرفته‌ایم و تلفاتی هم داشته‌ایم، اما نکته حائز اهمیت این است که با هجوم این ویروس تمدن غرب به چالش کشیده شد و در نقطه مقابل، نمایی از تمدن انسان‌ساز و حیات‌آفرین اسلام به نمایش گذاشته شد.

وی در ادامه به شباهت ویروس کرونا با پشه ای که نمرود را از پای درآورد، اشاره کرد و افزود: نمرود به قصد جنگیدن با خدایی که جایگاهش را در آسمانها می پنداشت فرمان داد تا صندوقی ساختند و بر چهار گوشه بالای آن چهار نیزه تعبیه کردند و بر سر هر نیزه ای پاره‌ای گوشت آویختند، سپس چهار کرکس گرسنه تیزپرواز بر چهار گوشه پایین صندوق بستند، نمرود در صندوق نشست و کرکس ها به هوای خوردن گوشت ها به سوی بالا پرواز کردند و صندوق و نمرود را به آسمان بردند. نمرود چون به آسمان بلند شد تیری در چله کمان گذاشت و به اوج آسمان رها کرد تا خدای آسمانی را بکشد و خود خدای بی رقیب آسمان و زمین شود! حق تعالی فرشتگان را فرمود که تیر نمرود را به خون آلودند و به زمین افکندند و نمرود پنداشت که خدای آسمان را کشته است و دیگر در خدایی رقیبی ندارد. به تقدیر حق در اوج غرور و قدرت، پشه ای مأمور جنگیدن با نمرود شد و در بینی او جای گزید و مغز سرش را خورد و هلاکش کرد.

عبایی اظهار کرد: کرونا بسیار کوچکتر از پشه‌ای است که موجب نابودی نمرود شد. این ویروس کوچک باعث شده شهرها خلوت شود، برخی کسب و کارها به تعطیلی کشیده شود، اجتماعات ممنوع شده و آنها که ندای «انا ربکم الاعلی» سرمی دادند، وقتی تندرستی و امنیت خود را در خطر دیدند متوجه شدند که با چالشی جدی مواجه هستند و هیچ پناهی جز خدای مهربان نیافتند.

وی گفت: امیدوارم به برکت ماه مبارک رمضان که درهای رحمت در این ماه شبانه روز باز است، این ویروس از ایران و جهان برود و این همدلی و ایثارگری که بین مردم ایجاد شده همچنان ماندگار باشد و همگان به خواندن قرآن، ادعیه و مناجات بیش از پیش توجه نشان دهند زیرا در ماه های اخیر بشر فهمید که در برابر قدرت لایزال الهی و تحولات طبیعت تا چه حد ناتوان است و همه غرورها و قدرت ها چگونه گرفتار یک ویروس ریز و پنهان شدند.

این استاد قرآن تصریح کرد: متأسفانه با شیوع این بیماری، محبان اهل بیت(ع) در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی از زیارت عتبات متبرکه و امامزادگان محروم شدند که در نتیجه همکاری خوب مردم و نهادها با ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری انتظار می رود بزودی عشاق اهل‌بیت(ع) بتوانند از فضای معنوی زیارتگاه ها و اماکن مذهبی بهره مند شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر