اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

گام بلند اوقاف برای خانه دار شدن ۵۰۰ خادم اماکن مذهبی گلستان

گام بلند اوقاف برای خانه دار شدن ۵۰۰ خادم اماکن مذهبی گلستان

حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: در راستای تفاهم نامه با بنیاد مسکن استان تسهیلات ارزان قیمت برای تامین مسکن ۵۰۰ خادم اماکن مذهبی و بقاع متبرکه آغاز شد.

 شنبه 10 خرداد 1399   108  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از گلستان حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهار کرد: با عنایت به مصوبه شورای عالی مسکن استان و تفاهمنامه ای که بین اوقاف و امور خیریه استان و بنیاد مسکن منعقد شد خدام اماکن مذهبی فاقد مسکن از تسهیلات مسکن ارزان قیمت بهره مند می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با بیان اینکه حدود یک هزار و ۴۰۰ خادم در بقاع متبرکه در سطح استان فعالیت می کنند، ادامه داد: میزان این تسهیلات ۴۰ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله در نظر گرفته شده است و همچنین این تسهیلات سه سال تنفس دارد. 
وی گفت: همچنین این افراد از تسهیلات بلاعوض ۲۵ میلیون تومانی نیز بهره مند می شوند و ضمانت برای دریافت این تسهیلات نیز به صورت زنجیره ای در نزد بانک های عامل قابل پذیرش است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان خاطرنشان کرد: تهیه نقشه و نظارت بر روند ساخت این واحدهای مسکونی نیز به صورت رایگان برای این افراد انجام می شود و تا هفته آینده خدامی که متقاضی هستند می توانند به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان ها مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.
حجت الاسلام سلیمانی فرد با بیان اینکه پیش بینی می شود که در این طرح ۵۰۰ نفر مشارکت کنند، ابراز داشت: با توجه به قول های داده شده در اجرای این طرح امیدواریم خدام از مسکن مناسب و ترجیحا در بافت های روستایی استان گلستان بهره مند شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر