اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

راهکار تحقق شعار همه واقف باشیم، گسترش فرهنگ  وقف‌های جمعی است

راهکار تحقق شعار همه واقف باشیم، گسترش فرهنگ وقف‌های جمعی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: گسترش فرهنگ وقف‌های جمعی یکی از راهکارهای عملیاتی کردن تحقق شعار همه واقف باشیم است.

 دوشنبه 12 خرداد 1399   91  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ اسماعیل تدینی درگفت وگویی  اظهار کرد: با توجه به تأثیرگذاری مجموعه برنامه‌های تبلیغی و ترویجی فرهنگ وقف در سطح جامعه و افزایش میزان گرایش و علاقهٔ  مردم به مشارکت در این سنت حسنهٔ الهی، یکی از ضرورت‌های موثر تسهیل روش‌های مشارکت در وقف و بسترسازی برای گسترش مشارکت همگانی در این سنت حسنه می‌باشد.
وی افزود: یکی از روش‌های مؤثر و مفید در این راستا، ایجاد وقف‌های جمعی می‌باشد. به این صورت که افراد بتوانند با هر میزان کمک و مشارکت، در ایجاد یک موقوفه جمعی مشارکت کنند.
مدیرکل اوقاف  استان سمنان تصریح کرد: در فرآیند وقف جمعی یا مشارکتی، اموالی مانند زمین، ساختمان و هر چیز دیگری که قابلیت وقف شدن داشته باشد، برای خرید و یا ساخت مشارکتی به مردم معرفی می‌شود.
وی عنوان کرد: پس از جمع‌آوری وجوه مشارکت مردمی و رسیدن به حدنصاب لازم، آن مال موردنظر خریداری یا ساخته‌شده و صیغه وقف بر آن جاری می شود.
حجت‌الاسلام‌ تدینی گفت: این وقف جمعی به دو صورت ساخت پروژه‌های انتفاعی مانند مدرسه، درمانگاه، بیمارستان، مسجد و مانند آن و یا پروژه‌های منفعتی آر قبیل آپارتمان و مغازه، مجتمع تجاری یا مسکونی، مجموعه‌های دانش‌بنیان و ازاین‌دست قابل‌اجرا است.
وی اظهار کرد: به‌منظور تسهیل فرآیند مشارکت همه اقشار جامعه در وقف و ایجاد موقوفه‌هایی متناسب با نیازهای روز با مشارکت آحاد مردم و توسعه و ترویج بیش ‌از پیش در فرهنگ وقف در سطح جامعه، «شیوه‌نامه اجرایی وقف‌های جمعی» تهیه و به ادارات تابعه ابلاغ شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: ایجاد بستری مناسب در جهت مشارکت آحاد جامعه برای انجام وقف‌های جدید و ایجاد روش‌های نوین درزمینهٔ ایجاد وقف‌های جدید از مهمترین اهداف این شیوه‌نامه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر