اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

خادمان بقاع متبرکه پرچم دار ولایت هستند/ امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

خادمان بقاع متبرکه پرچم دار ولایت هستند/ امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جمهوری اسلامی با نعمت ولایت به این جایگاه رسیده است و شما خادمان امامزادگان وبقاع متبرکه پرچم دار ولایت در منطقه هستید لذا بر حفظ آن کوشا باشید.

 سه شنبه 13 خرداد 1399   147  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی درآیین اختتامیه نخستین دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه با اشاره به وجود امام هشتم (ع) در ایران و مشهد مقدس گفت: باعث افتخار است که پرچم ایشان در این کشور برافراشته است و به لطف این امام همام ایران سربلند است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی وبا بیان اینکه برای امام راحل (ره) تنها خدا مطرح بود؛ افزود: امام بسیار بر حفظ مسائل مربوط به دین حساس بودند و بر رعایت آن تاکید داشتند.

وی بیان کرد: ایشان انقلابی به پا کردند که همه جهان اکنون آثار این انقلاب را می بینند.

خاموشی اظهار داشت: امام راحل با تکیه بر قدرت خدا شاگردانی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کردند و حضرت آقا نیز در سخنان خود مطرح می کنند که تربیت شده مکتب امام راحل (ره) هستند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) قدرت معنوی به جامعه بشری داد گفت: ایشان پیش بینی کردند که بلوک شرق فرو می پاشد، حضرت آقا نیز اکنون می گویند بلوک غرب فرو می پاشد و اکنون می بینیم بلوک غرب هم در حال فروپاشی است در حالی که در قبل از انقلاب در ایران چریک های فدایی و توده ای ها میدان داری می کردند و تفکر اسلام ناب را زیر سوال می بردند و در دانشگاه ها گفتگوی اسلام و کمونیسم مطرح بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امروز اسلام یک طرف دعوای کل جهان است، به عبارتی دعوای انسان محور و خدا محور است و این نشان دهنده این است که امام پرچم خدا محوری را برافراشتند.

وی افزود: تمام پیام های امام خمینی (ره) اشاره به خدا و دید موحدانه دارد.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به یکی از آیات پایانی سوره کهف گفت: در این آیه به وحی پیامبر اشاره شد، جان مایه وحی این است که انسان موحد پرور باشد و باید غایت زندگی انسان توحید باشد.

خاموشی خطاب به خادمان و هیئت امنا بقاع متبرکه بیان کرد: شما خادمان برای حقوق خدمت نمی کنید، بلکه هدف از این خدمت محبت به اهل بیت (ع) و خاندان آنان است و امیدوار به شفاعت آنان هستید.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در ایران 8 هزار بقعه متبرکه داریم؛ گفت: باعث افتخار است که این سرزمین مورد اطمینان اولیای دین بوده است.

وی با تشکر از خادمان مبنی بر کار کردن آنان در حوزه اجتماعی؛ گفت: اصولا دین دار شدن مردم به حوزه اجتماعی مربوط می شود.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: هر جا که امام زاده ای مدفون است، آسیب های آن منطقه باید شناسایی و برطرف شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۳۰ نقطه آسیب زا در کشور داریم؛ عنوان کرد: در ۵۰۰ نقطه آن امام زاده ها وجود دارند و ما از طریق همین امام زاده ها می توانیم آسیب زدایی کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بحث خدمات اجتماعی از ضروریات غیر قابل انکار است؛ افزود: خیرین در این زمینه باید ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر برپایی مناسک در بقاع متبرکه اظهار داشت: باید در بقاع متبرکه نماز جماعت به وقت و صدای زیبای اذان پخش شود.

خاموشی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه قطب فرهنگی در کشور هستند؛ گفت: این قطب فرهنگی و اجتماعی بودن را باید در منطقه اثبات کنیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برای توسعه رقبات امام زاده ها و به عبارتی وقفیات جدید شما هیئت امنا تلاش کنید و وقف مشارکتی برای امام زادگان ایجاد کنید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر