اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تشریح اهداف برگزاری دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه/ تقدیر از هیئت امنا بقاع متبرکه فعال در زمینه مقابله با کرونا

تشریح اهداف برگزاری دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه/ تقدیر از هیئت امنا بقاع متبرکه فعال در زمینه مقابله با کرونا

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف اهداف برگزاری دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه در مشهد مقدس را برشمرد و گفت: در مراسم اختتامیه این دوره حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی آخرین برنامه‌های سازمان اوقاف در زمینه بقاع متبرکه و امامزادگان را تشریح کردند.

 سه شنبه 13 خرداد 1399   204  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف درباره برگزاری دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه در مشهد اظهار کرد: این دوره آموزشی با حضور هیئت امنای بقاع متبرکه 18 استان کشور در مشهد مقدس برگزار شد؛ تقدیر و تشکر از هیئت امنای این امامزادگان و و بقاع متبرکه شاخصی که در ضیافت همدلی و بحث مبارزه با کرونا تلاش کردند و همچنین تشریح آخرین ماموریت‌ها و برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه بقاع متبرکه توسط مسئولان سازمان، دو هدف برگزاری این دوره آموزشی بود.

وی با اشاره به اینکه 310 نفر از هیئت امنای بقاع متبرکه در این دوره حضور داشتند، گفت: افتتاحیه این دوره روز جمعه با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برگزار شد و در این سه روز اساتید مختلف دانشگاهی و مسئولان سازمان، کلاس‌هایی را برای حاضران در این دوره برگزار کردند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف یکی از رویکردهای مهم سازمان اوقاف را افزایش بهره‌وری موقوفات عنوان کرد و افزود: در همین راستا برای اینکه هیئت‌ امنای بقاع متبرکه با بحث‌های سرمایه‌گذاری و مسائل اقتصادی بیشتر آشنا شوند،‌ معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه کلاس آموزشی را برای حاضران در این دوره برگزار کرد.

حجت‌الاسلام نوروزپور برنامه‌های قرآنی را از اولویت‌های سازمان اوقاف دانست و ادامه داد: در همین راستا رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف به تشریح آخرین برنامه‌های سازمان در حوزه قرآن پرداخت و اقدامات بقاع متبرکه در خصوص مسائل قرآنی و فعال‌سازی واحد قرآنی مراکز افق بقاع متبرکه را تشریح کرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مباحث فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه توسط مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه برای حاضران در دوره تشریح شد؛ همچنین مباحث مربوط به اسناد و مدارک و شیوه صحیح هزینه‌کرد، توسط همکاران اداره کل تحقیق ارائه شد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با تاکید بر لزوم آشنایی هیئت امنای امامزادگان با آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی برای کاهش این آسیب‌ها، تصریح کرد: دکتر رحیمی‌نسب؛ روانشناس و استاد داشنگاه برای این امر در این دوره حضور داشتند و کلاسی را برای اعضای هیئت‌ امنای بقاع متبرکه برگزار کردند؛ همچنین مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان برای توسعه فعالیت‌های اجتماعی دوره ای را برگزار کرد.

حجت‌الاسلام نوروزپور با تاکید بر نقش امامزادگان در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: در خصوص بحث ظرفیت‌های موجود در بقاع متبرکه و نیروی انسانی بقاع نیز، کلاسی توسط اداره کل بقاع متبرکه برگزار شد که در انتهای این کلاس شاهد جلسه پرسش و پاسخ در حوزه‌های مختلف بودیم.

وی با بیان اینکه اختتامیه دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد، یادآور شد: در اختتامیه سه نفر از هیئت‌ امنای بقاع متبرکه به نمایندگی از دیگر اعضاء، موارد و مطالبی را در خصوص امامزادگان مطرح کردند و پس از آن مراسم تجلیل از بقاع متبرکه شاخص 18 استان برگزار شد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف در پایان خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی سخنرانی کردند و آخرین برنامه‌های سازمان اوقاف در زمینه بقاع متبرکه و امامزادگان را تشریح و انتظارات خود از هیئت امنای بقاع متبرکه مطرح کردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار