اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تشکیل «موسسه مدارس وقفی» به منظور ساماندهی رقبات آموزشی

تشکیل «موسسه مدارس وقفی» به منظور ساماندهی رقبات آموزشی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به وجود 6 هزار رقبه مربوط به مدارس وقفی و موضوعات آموزشی در کشور، گفت: «موسسه مدارس وقفی» در سال گذشته تشکیل شده است که به ساماندهی رقبات آموزشی می‌پردازد.

 دوشنبه 2 تیر 1399   293  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان درباره موقوفات آموزشی در کشور و ساماندهی‌ این موقوفات اظهار کرد: بیش از 6 هزار رقبه مربوط به مدارس وقفی و موضوعات آموزشی در کشورمان وجود دارد که برای ساماندهی این رقبات، «موسسه مدارس وقفی» در سال گذشته تشکیل شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها برای نشان دادن خدمات سنت حسنه «وقف» در جامعه استفاده شود، گفت: راه‌اندازی «مدارس معارف» با استفاده از ظرفیت موقوفات آموزشی، یکی از اهداف و اولویت‌‌های مهم سازمان اوقاف خواهد بود که در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی نیز قرار گرفته است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه استعدادهای زیادی در کشورمان وجود دارند که به‌دلیل نبودن امکانات و زیرساخت‌های آموزشی به شکوفایی نمی‌رسند، به خیرین و واقفان پیشنهاد کرد تا وقف در موضوعات آموزشی و پژوهشی را جزو اولویت‌های خود قرار دهند.
 
حجت‌الاسلام عادل تاکید کرد: با توجه به اینکه بسیاری از نیات وقفی در کشور از تعداد بالایی موقوفه برخوردار هستند، نیازمند برنامه‌ریزی جدی برای اجرای بهینه این نیات هستیم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به برکات دینوی و اخروی سنت حسنه «وقف» در پایان خاطرنشان کرد: وقف‌ها باید براساس نیازهای روز جامعه انجام گیرند؛ یکی از نیازهای جامعه، موضوعات آموزشی و پژوهشی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار