اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اعزام چهار گروه 313 نفره از جهادگران سلامت به مشهد مقدس و عتبات عالیات/ توزیع ۲۵۵ هزار سبد غذایی میان نیازمندان از محل موقوفات مرتبط

اعزام چهار گروه 313 نفره از جهادگران سلامت به مشهد مقدس و عتبات عالیات/ توزیع ۲۵۵ هزار سبد غذایی میان نیازمندان از محل موقوفات مرتبط

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از قدردانی ویژه این سازمان از جهادگران و تلاشگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» خبر داد.

 سه شنبه 3 تیر 1399   180  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر گفت :   هر ساله سازمان اوقاف و امور خیریه ، طرح‌های مختلفی برای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات مختلف اجرا می کند . دو فعالیت از طرح‌های ملی هر ساله این سازمان، طرح «زائران حرم رضوی و زایرین حسینی» است که با اجرای آن  انتظار تعداد زیادی از عاشقان و مشتاقان اهل‌بیت(ع) برای مشرف شدن به زیارت پایان می یابد.
 
معممی‌مقدم با اشاره به اینکه این طرح در سال 99 با سال‌های گذشته متفاوت است و یک نوآوری کرده ایم ، اظهار کرد : سازمان اوقاف امسال قصد دارد در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» تعدادی از کادر درمان، خانواده شهدای سلامت و خانواده برخی از مرحومین هیئت امنا بقاع ، مبلغان کمک‌کننده در تدفین و تکفین را به عتبات عالیات و مشهدالرضا اعزام کند.
 
وی افزود: در بیشتر نیات واقفان خیراندیش در خصوص اعزام زائران به مشهد یا عتبات عالیات، زیارت زائران اولی قید نشده و فقط کمک به زائران مدنظر واقفان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد:امسال مسافران طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» از میان تلاشگران کادر درمانی کشور، خانواده شهدای سلامت، مبلغین کمک‌کننده در تدفین و تکفین و جانباختگان کرونایی عضو هیات امنا بقاع  متبرکه خواهند بود.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف تاریخ سفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات را پس از گذار از دوران کرونا عنوان کرد و گفت: در نامه‌ای که برای وزیر بهداشت ارسال شده است، تاکید شده تا افرادی برای طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» معرفی شوند که توفیق تشرف کمتری به مشهد مقدس یا عتبات عالیات را داشته‌اند.
معممی‌مقدم درباره تعداد مسافران، طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» در سال جاری، افزود: برای امسال چهار گروه 313 نفره را در نظر گرفته‌ایم که سه گروه به مشهد مقدس و یک گروه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
 
 مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه کش با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: بقاع متبرکه تعطیل نشده اند و در این مدت فعالیت های اجتماعی در آن ها با جدیت بیشتر دنبال می شود . 
 
وی با اشاره به راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و گان در 217 بقعه متبرکه افزود: تاکنون بیش از 10 میلیون و 846 هزار  ماسک تولید شده و به  مردم و بیمارستان ها اهدا شده است.
 
معممی مقدم با اشاره به تهیه و توزیع 21 هزار و 340 گان نیز تصریح کرد: بقاع متبرکه کمک به بیمارستان و نقاهتگاه را از نظر تهیه پتو و ملحفه در دستور کار قرار دادند و بیش از  6 هزار و 280 تخته پتو  و ملحفه در اختیار بیمارستان ها و نقاهتگاه ها قرار داده است. 
 
معممی مقدم ادامه داد: حدود چهار میلیون  محلول ضدعفونی مثل الکل و وایتکس و... نیز توزیع شده است. مجاوران آستان امامزادگان 903 چرخ خیاطی به این اماکن آورده اند و در کارگاه ها مستقر شده اند.علاوه بر مبلغان، هیئت امنا و خدام 373 گروه جهادی به صورت مستمر با سازمان اوقاف در این مدت  همکاری داشتند.
 
مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه رزمایشی تحت عنوان ضیافت همدلی راه اندازی کرد و ۲۵۵ هزار سبد غذایی برای توزیع میان نیازمندان در دو مرحله آماده شد. 
 
معممی مقدم افزود: کمتر از 30 درصد از هزینه 50 میلیارد تومانی تهیه بسته های غذایی از موقوفات مرتبط و درآمد های حاصل از آن تامین شده است و مابقی از متولیان موقوفات غیر متصرفی، مشارکت های مردمی و گروه های جهادی است. 
 
وی تاکید کرد:در آستانه سال نو نیز  در طرحی با عنوان آستان مهربانی 70 هزار و 350 سبد غذایی میان نیازمندان توزیع شد.وی درباره توزیع غذای گرم هم بیان کرد: از بستر مراکز افق ۸۳۵ هزار و 357 پرس غذای گرم و  ۸۲۶ هزار و ۷۴۰ میان وعده  برای مجاورین نیازمند بقاع و همچنیین در بیمارستان ها و نقاهتگاه های درگیر کرونا توزیع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار