اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

جایزه بنیاد فرهنگی البرز را به جایگاه واقعی خود می‌رسانیم

جایزه بنیاد فرهنگی البرز را به جایگاه واقعی خود می‌رسانیم

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در دیدار با رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) تاکید کرد: جایزه بنیاد فرهنگی البرز را که بر پایه سنت حسنه وقف بنیان نهاده شده است به جایگاه واقعی خود می‌رسانیم.

 دوشنبه 9 تیر 1399   172  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس حیدر ارشدی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با حجت الاسلام دکتر ذبیحی ریاست سازمان سمت دیدار و گفتگو کرد.
 
ارشدی در این دیدار با اشاره به ویژگی های شخصیتی منحصر بفرد مرحوم البرز و فراز و نشیب های زندگی ایشان اظهار کرد: همانگونه که مستحضرید جایزه بنیاد البرز به عنوان قدیمی ترین جایزه علمی و چه بسا باقدمت ترین جایزه کشور است که بیش از نیم قرن از عمر این جایزه می گذرد و اهتمام داریم این جایزه را که بر پایه سنت حسنه وقف بنیان نهاده شده است، به جایگاه واقعی خودش برسانیم و در این راه، بر روی ظرفیت دستگاه های علمی کشور از جمله سازمان سمت به عنوان نهاد متولی تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهی حساب کرده ایم.
 
وی با بیان تاریخچه‌ای اجمالی از بنیاد فرهنگی البرز، گفت: با توجه به تاکیدات حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی؛ ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص گسترش فرهنگ وقف علمی در جامعه، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه معرفی این موقوفه و اقدامات مؤثر آن در قریب به شصت سال عمر آن انجام شده است و کماکان سعی داریم در این مسیر بیش از پیش گام برداریم.
 
رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) نیز در این دیدار با اشاره به وقف انجام گرفته از سوی مرحوم البرز به عنوان الگوی بسیار خوبی برای واقفین گفت: شناخت دین یعنی شناخت خود، شناخت همنوع و شناخت خدا که همه این موارد را مرحوم البرز داشتند و به آن عمل کردند و من در مقابل نگاه مرحوم البرز قطعا سر تعظیم فرود میاورم.
 
دکتر ذبیحی در ادامه با تاکید بر تدبیر حضرت امام مبنی بر ادامه حیات بنیاد فرهنگی البرز گفت: شاید بتوان به سنخیت خاص بین مرحوم البرز در بنیاد و مرحوم احمدی در سازمان سمت اشاره داشت که این سازمان هم با مبلغ 1 میلیون تومان به دستور حضرت امام تاسیس شد و تاکنون کارهای بسیار بزرگی انجام داده که چاپ تعداد 2500 عنوان کتاب در زمینه فقه، اصول،کلام، فلسفه و زبان به عنوان بخشی از این اقدامات است.
 
در این دیدار که در تاریخ دوم تیرماه در محل سازمان سمت و باحضور معاونین دو مجموعه برگزار شد، درباره اعطای جایزه مشترک بنیاد البرز و سازمان سمت و همچنین تالیف کتاب مرحوم البرز و چاپ و انتشار آن با آرم سازمان سمت بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر