اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی  در کشور فعالیت می‌کنند/ تأسیس سه مرکز دانش‌بنیان توسط سازمان اوقاف

یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی در کشور فعالیت می‌کنند/ تأسیس سه مرکز دانش‌بنیان توسط سازمان اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رئیس‌جمهور از تأسیس سه مرکز دانش‌بنیان توسط سازمان اوقاف خبر داد و گفت: تعداد یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی در کشور فعالیت می‌کنند.

 دوشنبه 9 تیر 1399   197  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه  به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی افزود: در زمان کرونا مهم‌ترین بیمارستان‌های وقفی فعال و در حال ارائه خدمات به مردم و بیماران بودند. تعداد قابل‌توجهی خانه بهداشت نیز زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه فعال است.
 
خاموشی با تأکید بر اینکه سازمان اوقاف یک سازمان سرمایه‌ای است، ادامه داد: این سازمان ظرفیت‌های بسیاری دارد و دارای زمین‌های وقفی زیادی است که می‌توان از ظرفیت‌های آن درزمینهٔ های مختلف بهره برد. فعالیت‌های مناسبی در تولیدات کشاورزی و مواد پروتئینی و میوه در حال انجام است.
 
وی افزود: این سازمان در بخش دانش‌بنیان هم در حال فعالیت است و در حال تأسیس ۳ مرکز دانش‌بنیان در البرز، ساختمان قدیم سازمان اوقاف و مازندران هستیم.
 
وی با اشاره به فعالیت‌های بقاع متبرکه گفت: در این بقاع حرکت‌های اجتماعی فعال‌تر است. در زمان شیوع کرونا در سال ۹۸ اقدامات بسیاری با کمک مردم در این بقاع انجام شد که از آن جمله می‌توان به تولید ماسک، گان، دستکش و ... اشاره کرد.
 
خاموشی تصریح کرد: ۱۰۹ چرخ‌خیاطی برای این کار در بقاع مستقر شد که ۹۸ چرخ‌خیاطی متعلق به خود مردم بود که خودشان هم با آن به تولید ماسک و دیگر اقلام بهداشتی می‌پرداختند.
 
وی به دیگر فعالیت‌های این سازمان اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآنی و فعالیت در این زمینه از دیگر اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه است که امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر