اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

با احیاء موقوفات مردم بیشتربه وقف ترغیب می شوند

با احیاء موقوفات مردم بیشتربه وقف ترغیب می شوند

مشاور ریاست عالی سازمان اوقاف و امورخیریه و مدیر موقوفات حوزه های علمیه کشور گفت: اگر موقوفات را احیا کنیم مردم را غیرمستقیم به سمت وقف دعوت کرده ایم و فرهنگ سازی این موضوع از وظایف حوزه های علمیه می باشد

 شنبه 21 تیر 1399   361  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان گلستان، در راستای اجرای نیات واقف معظم میر سعداله ایلخانی حجت الاسلام سید محمدرضا آقامیری در حاشیه اجرای فاز اول عملیات عمرانی ساخت مدرسه علمیه سعدیه رامیان اظهارکرد: مدیریت جدید سازمان اوقاف همت بالایی برای احیای موقوفات حوزه های علمیه، چه موقوفات انتفاعی و چه موقوفات منفعتی در نظر گرفته است
وی افزود: در این راستا مجموعه ای صرفاً برای احیاء موقوفات حوزه علمیه تاسیس شده که هدف آن توسعه و احیاء حوزه های علمیه کشور است.
آقامیری ادامه داد: مانند مدرسه موقوفه میر سعدالله ایلخانی مدارس زیادی در کشور وجود دارد که باید همه به شکل فاخر احیا شود.
وی بیان کرد: این مدرسه حدود ۸۴۰ مترمربع مساحت دارد که مقرر شده در چهار طبقه با زیر بنای دو هزار و ۵۰۰ مترمربع ساخته شود.
آقامیری اضافه کرد: بنایی که هم طلاب از آن استفاده کنند و هم عموم مردم مهارت های زندگی و آموزش‌های لازم جامعه را در آن بیاموزند.
وی افزود: یکی از مواردی که برای توسعه وقف مردم را دلگرم می کند توسعه موقوفات است.
آقامیری توضیح داد: این موقوفات با همت عالی سلف صالح ما ایجاد شده و دید عمیقی در آن وجود داشته است؛ به عنوان مثال ساخت این مدرسه با چنین موقعیت سوق الجیشی کار متفکرانه ای بوده و اگر مانند این موارد را احیا کنیم مردم را غیرمستقیم به سمت وقف دعوت کردیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار