اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

با متجاوزین به حقوق موقوفات برخورد می‌کنیم

با متجاوزین به حقوق موقوفات برخورد می‌کنیم

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقف سرمایه‌ای مردمی و پشتوانه امور فرهنگی و اجتماعی جامعه است؛ با متجاوزین به وقف برخورد می کنیم و در احیاء و سرمایه‌گذاری موقوفات به نفع مردم به‌ویژه جوانان و نیازمندان همکاری خواهیم داشت.

 شنبه 11 مرداد 1399   363  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از استان سمنان، اردشیر مطهری در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: وقف سرمایه‌ای مردمی و پشتوانه امور فرهنگی و اجتماعی جامعه است و در احیاء و سرمایه‌گذاری موقوفات به نفع مردم به‌ویژه جوانان و نیازمندان همکاری خواهیم داشت.
وی افزود: وقف و موقوفات یک سرمایه مردمی است و هر چه به این مقوله کمک کنیم به مردم کمک شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مسیر شکوفایی موقوفات باید بیش‌ازپیش تلاش کنیم، زیرا آثار و برکات شکوفایی وقف به مردم می‌رسد و اگر خدای‌ناکرده تعرضی به وقف صورت گرفته یا موقوفه خواری اتفاق بیفتد، حقوق مردم ضایع شده است.
وی عنوان کرد: بر اساس نیت واقفین در بسیاری از موقوفات، عواید مادی وقف در خدمت قشر آسیب‌پذیر جامعه است و باید تلاش شود تا برکات وقف دست اهلش برسد.
مطهری با اشاره به اینکه اوقاف به‌خوبی از اموال موقوفه نگهداری کرده است، گفت: همین‌که این اموال در دست اوقاف بوده حفظ‌شده وگرنه همه از بین می‌رفت.
وی با اشاره به اینکه از ظرفیت موقوفات می‌توان برای اقشار ضعیف جامعه و جوانان جویای کار ایجاد اشتغال کرد،اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح از پتانسیل ارزشمندی که در وقف وجود دارد در راستای خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد اشتغال برای اقشار ضعیف جامعه و جوانان استفاده کنیم.
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به موقوفات با نیت‌های متنوع اجتماعی و فرهنگی، اوقاف به‌عنوان یک مجموعه دینی می‌تواند گره از کار خیلی از مردم باز کند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار