اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

مردم موقوفات خود را به اداره اوقاف بسپارند/توزیع بیش از هزار و ۳۰۰ بسته حمایتی توسط اوقاف هرمزگان

مردم موقوفات خود را به اداره اوقاف بسپارند/توزیع بیش از هزار و ۳۰۰ بسته حمایتی توسط اوقاف هرمزگان

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان : من خود اگر موقوفه‌ای داشته باشم ترجیحم آن است آن را تحویل اداره اوقاف دهم، چراکه اوقاف یک سازمان و تشکیلات است و می‌تواند در بخش‌های مختلف حقوقی، سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش‌افزوده حمایت کند.

 یک شنبه 9 شهریور 1399   267  0      


به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان در حاشیه مراسم مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در امامزاده سیدمظفر بندرعباس(ع)، تصریح کرد: مدت‌زمان زیادی در اداره کل اوقاف هرمزگان مسئولیت داشتم و از نزدیک با این فضا آشنا هستم، خیلی مواقع مردم از من می‌پرسند که موقوفاتمان را خود نگه‌داریم و یا به اداره اوقاف تحویل دهیم، من خود اگر موقوفه‌ای داشته باشم ترجیحم آن است آن را تحویل اداره اوقاف دهم، چراکه اوقاف یک سازمان و تشکیلات است و می‌تواند در بخش‌های مختلف حقوقی، سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش‌افزوده حمایت کند.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم در استان هرمزگان، موقوفاتی که توسط اداره اوقاف نگهداری شده، طولانی‌ترین قدمت را دارند و موقوفاتی که در دست افراد بوده‌اند، عموماً از بین رفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: در محرم و صفر سال‌های گذشته بسیاری از مردم نذوراتی داشتند و آن را در قالب پخت طعام به دست عزاداران و نیازمندان می‌رساندند، اما متأسفانه در محرم و صفر امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این امکان را ندارند.

وی افزود: یکی از کارهای بسیار خوبی که در سازمان اوقاف و به‌تبع آن اداره کل اوقاف هرمزگان انجام شده، همراهی با رزمایش مواسات و همدلی است. نه‌تنها در رزمایش مواسات بلکه در طرح‌های مختلف دیگری نقش وقف را به‌عنوان یک میراث ماندگار مردمی در همه‌جا مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان عنوان کرد: امروز اداره کل اوقاف هرمزگان بیش از هزار و ۳۰۰ بسته حمایتی با ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون تومان را تهیه و به‌زودی در بین نیازمندان استان توزیع می‌کنند و این گوشه‌ای از آثار و برکات به‌جامانده از نیات خیر واقفان عزیز است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار