اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در هرمزگان

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در هرمزگان

در دهه اول ماه محرم امسال، حدود ۵ هزار بسته معیشتی، ۳۶ هزار پرس غذای گرم و ۳۷ هزار اقلام بهداشتی در قالب طرح بصیرت عاشورایی (شمیم حسینی) بین نیازمندان هرمزگانی توزیع شد.

 چهارشنبه 19 شهریور 1399   100  0      به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین مهدیان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: در راستای اجرای نیات موقوفات و عملکرد مؤثر اداره اوقاف در حوزه‌های اجتماعی در ایام اجرای طرح بصیرت عاشورایی (شمیم حسینی) که ویژه دهه اول ماه اول محرم بود فعالیت‌هایی انجام شد.
وی افزود: ۴ هزار و ۹۷۷ بسته معیشتی به ارزش ۳ میلیارد و ۸۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال از محل نیات واقفان و مشارکت‌های مردمی تهیه و بین نیازمندان استان توزیع شده است. همچنین ۳۶ هزار و ۷۱ پرس غذای گرم به ارزش یک میلیارد و ۲۶ میلیون ریال بین نیازمندان و کادر درمان توزیع شده است.
مدیرکل اوقاف هرمزگان گفت: ۳۷ هزار و ۲۳۳ قلم لوازم بهداشتی شامل ماسک، لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده به ارزش ۷۶۳ میلیون ریال نیز از محل نیات مرتبط موقوفات و مشارکت‌های مردمی بین نیازمندان توزیع شده است.
وی افزود: اوقاف و امور خیریه بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب، با عنوان خیزش عمومی برای کمک به افراد آسیب دیده از بیماری کرونا در قالب رزمایش ضیافت همدلی و شمیم حسینی، بسته های غذایی و بهداشتی را تهیه و توزیع کرد که الحمدالله این اداره کل توانسته است از محل موقوفات و خیرین گام های بزرگی را بردارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدیان با اشاره به اینکه از محل عواید نیات واقفین مرتبط، موجب شد اقشار مختلف جامعه از سفره اطعام اباعبدالله‌الحسین (ع) بهره‌مند شوند گفت: اجرای طرح مزبور از طریق مراکز افق باعث گسترش تکریم امامزادگان عظیم‌الشان، مساجد و هیئات مذهبی شده است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان تاکید کرد: توزیع بسته‌های غذایی در راستای رزمایش مواسات و همدلی بوده است که امیدواریم با کمک خیرین، و نیز مردم عزیز به نیازمندان نیز ادامه داشته باشد.
وی گفت: هر چند شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کرده، اما ما شاهد کمک‌های مطلوبی به محرومان هستیم.
وی، بیان کرد: وقف میراث بسیار ارزشمندی است که با مرور زمان فراموش نمی شود و نیازمندان جامعه از توفیقات آن بهره مند می شود و امیدواریم این فرهنگ بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار