اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

امام حسین (ع) با وجود تحریم از آرمان ظلم‌ستیزی دست نکشید

امام حسین (ع) با وجود تحریم از آرمان ظلم‌ستیزی دست نکشید

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی با اشاره به اینکه سیدالشهدا (ع) مکتب ایثار و شهادت را به ما آموخت، گفت: امام حسین (ع) در کربلا تحریم شد اما از آرمان اسلام‌خواهی و ظلم‌ستیزی دست نکشید.

 شنبه 22 شهریور 1399   128  0      

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی؛ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  در مراسم اختتامیه جشنواره غدیر با اشاره به آیه ۵۴ سوره نساء (أَمْ يَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلَىٰ مَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ ۖ فَقَدْ آتَيْنَا آلَ إِبْرَاهِيمَ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَآتَيْنَاهُمْ مُلْكًا عَظِيمًا)، اظهار کرد: دشمنان اسلام و پیامبر اکرم (ص) به دلیل اینکه برتری اعطایی آل‌الله را قبول نمی‌کردند، پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) نقشه کشیدند که از چه طریقی به دین ضربه بزنند.
 
وی افزود: واقعه غدیر پرده‌برداری حق متعال از یک شأن اعطایی به انسان‌های والامقام است؛ این شأن اعطایی، شأن امامت نام دارد.
 
رئیس سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه بشریت اگر به وحی متصل نباشد، حیران خواهد بود، گفت: واقعه غدیر تعیین شأنیتی است که به پیامبر اکرم (ص) خطاب شد.
 
خاموشی با طرح این سوال که «آیا هرکه از منصوب نبی مکرم (ص)  تبعیت نکند، دینش کامل است؟»، خاطرنشان کرد: منظور از واژه «کتاب» در آیه ۵۴ سوره نساء، «قرآن کریم» است: واژه «حکمت» نیز همان «قدرت تشخیص حق از باطل» است که معصوم (علیهم‌السلام) دارد.
 
وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در کربلا تحریم آب شد اما از آرمان اسلام‌خواهی و ظلم‌ستیزی دست نکشید، تصریح کرد: پیام امام حسین (ع) قرن‌هاست که جاری و ساری است به‌طوریکه باعث شده میلیون‌ها نفر در حماسه اربعین حسینی حضور یابند.
 
رئیس سازمان اوقاف با اشاره به روابط برخی کشورهای عربی خلیج‌فارس با رژیم صهیونیستی، یادآور شد: سیدالشهدا (ع) مکتب ایثار و شهادت را به ما آموخت؛ این مکتب جمع بین غدیر و محرم است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار